Tikkuri

mie hää`yin laittaa
höllätröijyn pääle
ko alko tulheen
niin hiki siinä

sinun
iänikusessa
tikkurissa

taian nakata
sen jo piisin
peshään,
aikansa palvelheen

ei kai sitä mikhään
eu:n tunteithen
tirektiivi kielä,vielä.
1177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

huokuu " noidan henki " ja pohjoisen murre.

Ei kai se EU:kaan nyt sentään kaikkeen ennä,
tunteiden säädöksiin :=)

Mutta mainio tämä oli kaikkine hauskoine sanoi-
neen ja piriste tässä joukkiossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minänoita kirjoitti:

mie hää`yin laittaa
höllätröijyn pääle
ko alko tulheen
niin hiki siinä

sinun
iänikusessa
tikkurissa

taian nakata
sen jo piisin
peshään,
aikansa palvelheen

ei kai sitä mikhään
eu:n tunteithen
tirektiivi kielä,vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu