Onko tuo mainittu jokin sellainen nettisivu, josta voi ladata ilmaiseksi musiikkia ?
Tai onko joku muu paikka, mistä saa musiikkia ?
Limewire ?
7
294
Vastaukset
- ...
Unohda koko juttu, olet liian tyhmä rikolliseksi kun jo peruskäsitteetkin ovat sekaisin. Pysyy sitten poliisikin pois oven takaa kun ei ihan typeryyksiä tee.
- MuuMuu
kannustuksesta, mutta tyhmäksi ei tarvitse minua kutsua, jos en jotain asiaa tiedä. Miksi vaivaudut edes vastaamaan, jos ei ole muuta sanottavaa. Tiedän, että ilmaiseksi lataaminen ei ole sallittua, mutta sitähän kuuluvat tekevän ns. kaikki. Mutta ilmeisesti sinä olet rehti ja kunnollinen kansalainen tässä(kin) suhteessa ?
Jos joku vaivautuu antamaan ns. asiallisen, infoa sisältävän vastauksen, ilman brassailua erityisillä it-termeillä, joita normaalikäyttäjät eivät tunne, siitä suurkiitos !
(Tosin tämä palsta vaikuttaa kyllä keskenkasvuisten kakaroiden temmellyskentältä, valitettavasti...) - juupajuujajees
MuuMuu kirjoitti:
kannustuksesta, mutta tyhmäksi ei tarvitse minua kutsua, jos en jotain asiaa tiedä. Miksi vaivaudut edes vastaamaan, jos ei ole muuta sanottavaa. Tiedän, että ilmaiseksi lataaminen ei ole sallittua, mutta sitähän kuuluvat tekevän ns. kaikki. Mutta ilmeisesti sinä olet rehti ja kunnollinen kansalainen tässä(kin) suhteessa ?
Jos joku vaivautuu antamaan ns. asiallisen, infoa sisältävän vastauksen, ilman brassailua erityisillä it-termeillä, joita normaalikäyttäjät eivät tunne, siitä suurkiitos !
(Tosin tämä palsta vaikuttaa kyllä keskenkasvuisten kakaroiden temmellyskentältä, valitettavasti...)Sellainenkin täältä löytyy, äläkä itke sitä ettei-
vät kaikki hyväksy noita touhuja. - Me kaikki/ko
Etää näin se menee minä saan, vaan ei toiset!
Karkkia tyhmälle.
Älä ole naivi!
Mene itseesi ja anna arvo muillekin ihmisille, älä ole itsekäs.
- Lehvonen7
Limewire on p2p/waretus/vertaisverkko-ohjelma (No millä nimikkeellä nyt parhaiten tunnet sen). Samanlainen kuin joku uTorrent, Shareaza jne. Käyttävät noita Gnutella verkkoja ym. Limewiren sivuilta voit halutessasi ladata sen.
- Maik60
Eli siis joo waretus ei ole suositeltavaa ja netistä ilmaiseksi latailu tossa 04-vuonna laissa kiellettiin, jos muistan oikein. Ja sitä paitsi limewiressä jaettaviin tiedostoihin tykätään tökkäillä paljon viruksia sekaan.
- 0192..
http://www.limewire.com Voit ladata Limewire ohjelman jolla voit tuota musiikkia laittomasti ladata. Kaikki tehköön mitä haluaa. Mitä me tavalliset tallaajat voidaan sille tehdä? Poliisit sitten asiaan puuttuu jos puuttuu. Pitää kyllä muistaa, että noilla p2p-ohjelmilla saa myös laillista tavaraa. Ite en kyllä noita ohjelmia käytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507975Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662259Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2322178- 1461746
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251243Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511233Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1081135Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65842Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58790Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7744