mitä jos poika ei mahdukkaan sisään? sattuuko eka kerta?
eka kerta?
tytteliiniii....
71543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
no mulla on 10 cm gikkeli et se mahtuu vaikka nenäreikään että sulle vinkiks. isomolone jannu mahtuu ku lämppäät ittees puol tuntii aikasemmi esim nii kauan et 3 sormee menee joten kuten ;)
Mulla oli kans tuo sama ongelma. En saanut edes tamponia mahtumaan sisään. Mutta ekan kerran tullen sattui kyllä mutta kaikki meni ihan hyvin. Oletko käynyt gynekologilla? Hän kyllä sanoo jos emätinkanava on ahtaanpuoleinen. Mikäli sillä kumppanilla on suht keskiverto penis niin kyllä se yhdyntä onnistuu, ei kannata ainakaan sitä murehtia turhaan.
Ensimmäisten, viimeisen, eikä siltä väliltä olevien yhdyntöjen saa pidä sattua!!!
Jos sattuu, kannattaa lopettaa ja pohdiskella mikä sattui, kuivat limakalvot, asento vaiko paksu immenkalvo.
Eihän seksissä ole kyse suorittamisesta vaan siitä, että kumpikin nauttii!
Oon kyl sitä mieltä, että ne kivuliaat ekat yhdynnät on paljon yleisempiä kun ihan kivuttomat. Kipu johtuu yleensä ihan yksinkertaisesti venymättömyydestä, eikä takana tarvitse olla mitään sen kummempaa. Lisäks tietty moni saattaa vähän tiedostamattomastikin jännittää, jolloin myös lihakset jännittyvät.
Harvemmin kukaan on ilman yhdyntöjä jäänyt. Toisilla onnistuu heti, toisilla useampien yritysten jälkeen. Itsekin voi venytellä esim. sormin paikkojaan, jotta kumppanin kanssa olisi sitten helpompaa.
Ja tosta tokasta vastauksesta: gynellä harvemmin käydään ennen ensimmäistä yhdyntää, jos ei mitään erityistä tarvetta oo, eikä sinne heti ensimmäisenä kannata rynnätä ekan epäonnistuneen yhdynnän jälkeen.
Ei sen pojan tarvi kokonaan mahtua sisään.. Pojassa on pieni uloke (navan alta noin. 20cm) se sojottaa kovana ollessaan ylöspäin (normaalisti) tämä uloke on se mikä tulee työntää naisen sisään.. Ei siis miesti kokonaan päästä alkean niin että varpaat näkyy..
Kun tajuaa työntää vain tämän "ulokkeen" niin sen ei pitäisi paljon sattua.. tietysti riippuu jos ulko on (sinun iästä ja pojan iestä päätellen) vain prinssi nakin kokeinen niin kipu ei ole mitään, mutta jos otat kabanossi miehin niin voin neitsyt pilluun sattua vähän enemmän.. eli suotittelen sitä koulun ruminta ja hirveintä prinssinakkia.. :) Niin ei kuuluis sattua niin paljoo..
Näin mennään eteenpäin.. :) Ilmoita sattuiko
Kaupassa myydään dildoja, että eti sieltä sopiva niin voit vaikka laittaa nettiin ilmoituksen että tämän ja tämän kokoista kikkeliä etsisin että tulistiko viemään neitsyyteni.. Ps.. ei prissi nakeille :)
"Pojassa on pieni uloke (navan alta noin. 20cm)"
Mittauslaitteistossasi on havaittavissa jonkinasteista epätarkkuutta? Olisiko kenties mahdollista, että on tapahtunut kalibrointivirhe?
P.S. Rienausta! :)
"Ps.. ei prissi nakeille"
Onko lutkanvittusi venynyt liikaa? :)
P.P.S Rienausta! :)
Jos ei, niin olen tottunut tunkemaan väkisin. Kiinnosti se alla oleva muija. Kuolkoon pois. Ja sattuu ihan perkeleesti. :)