takalaukku

r1150rt:n takalaukku(org) niin pieni ettei kypärä mahdu sinne. Jossain näin kerran n. 5cm korkeamman kannen jolloin silloin varmaan mahtuis. Muistaskohan joku mistä semmoisen saa?

9

1679

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liikkeistä

      Niitä saa ostettua, rahalla täytyy maksaa, ilmaseks ei saa.

      • Tämähän se vitsikäs, liekkö honha kevari itellä ja mopokypärä?


    • bemarikuskillakin
    • r1150r

      ...koko laukku. Tuo alkuperäinen on kooltaan ja muotoilultaan lähinnä säälittävän ja naurettavan välimailta. Paras ratkaisu on hommata esim. Giviltä uusi teline ja asentaa siihen mieleinen Givin laukku. Esim. V46 tai Maxia52 ratkaisee monta laukkuun, tavaratilaan ja ja käytettävyyteen liityvää ongelmaa.

      Noiden alkuperäisten laukkujen ongelma on usein se, että muotoilu on ajanut ohi käyttöominaísuuksista ja laukku on ihan sievä ja muotoihin käyvä mutta käytössä surkea. Sama koskee mm. Norgea, johon vaihdoin Givin V46:n. Kaverini painii RT:n kanssa saman ongelman kanssa ja on vaihtamassa Givin laukkuun ennen seuraavaa reisua.

      • kyllä.

        Takalaukkuun ei tosin mahdu mikä tahansa kypärä mutta bemarin oma kypärä mahtuu sinne kyllä.
        Jostain syystä tuo muotoilu tosiaan ajaa käytännöllisyyden ohi mutta Giwissä kyllä on muotoilu jäänyt hiukka liikaakin "käytännöllisyyden" jalkoihin. Hyvin rumia ovat koko sarja!


      • rt1150 myös
        kyllä. kirjoitti:

        Takalaukkuun ei tosin mahdu mikä tahansa kypärä mutta bemarin oma kypärä mahtuu sinne kyllä.
        Jostain syystä tuo muotoilu tosiaan ajaa käytännöllisyyden ohi mutta Giwissä kyllä on muotoilu jäänyt hiukka liikaakin "käytännöllisyyden" jalkoihin. Hyvin rumia ovat koko sarja!

        Niinpä. Itse en viitsinyt lähteä tuohon kypäränvaihtoon. on noi bmw:n omat kypärät sen verran hintavia kuiteskin. Ja eihän toi et sopii vain ns. oman merkin tuotteille, ole jo hieman vanhanaikaista.
        Tosin itsellä oli kyllä pakko vaihtaa isompaan, kun kaks kypärää pitää sopii laukkuun. Päädyimme myös givin tuotteisiin takalaukun valinnassa.


    • sinne

      Tänään viimeks oli monta kertaa kypärä Bemun takalaukussa. Menee kohtuullisesti oikeessa asennossa.

      • Schuberthin C2

        Tuskin vaan kun ei mahdu normaalikantiseen sivulaukkuunkaa, vaikka ohjekirjassa ihan kuvan kanssa opastetaan. R1100RS systemlaukut varustettu nyt 6l isommin kansin a 120€ kappale-


    • jolgllcjk

      Tyhmä kysymys tosta Givin V46:sta, nimittäin saako sen lukittua pyörään kiinni? Onko ylipäätään olemassa laukkuja mitä ei saa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1642
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      884
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe