Eli te kaikki ryypiskelevät nuoret, ja varsinki te ketkä pidätte sitä niin kovana ja hienona.
Eli oikeestaan teinixxeille lähinnä. Koskapa te teinixxit olette niin kauhean tarkkoja ulk. näösätnne, haluiaisin vain kertoa, että kun te poltatte ja juotte, niin se juominen lihottaa pidemmään päälle okein mukavasti. Teille kasvaa tyylikäs kalja maha ennen pitkään! Onko sitten kaunis olo? Ja tiedättekö mitä? Kun haluatte urheilla nämä liika kilonne pois, niin tupakalla olette huonotaneet kuntonne niin, ettei se kunto enää mitään urheilua kestä. niin onko sit kivaa?
Katotaanpa sitten kellä on kova olo...
Ja kun te teinixxit aina pidätte itseänne muita PAREMPINA, MYÖS ULKONÄÖLLISESTI, katsotaanpa sitten että kuka viimeisenä nauraa!!!!
Buahhaha
ottakaas opiksenne kun vielä voitte.
kaikille ryyppääville teineille!
14
1067
Vastaukset
- pikkupamela
Mä en ainakaan juo enkä polta sen takii, että näyttäisin vähä kovemmalta, vaan niistä on tullu tapoja, ja pahoja sellasii... Mutta se on yksinkertasesti niin, että jos asut näin pienes paikas ku mä (alahärmä, n.5000 asukasta) niin kaikki nuoret kerääntyy perjantai-iltana keskustaan juomaan ja jos et juo, niin sulla ei luultavasti oo hauskaa, ku joudut kattoon ku muut kompuroi, örveltää ja oksentaa.. Se on jokaisen oma päätös mitä elämällään tekee...
- maNNu
mä oon vm.88 oleva muija ja oon ryypänny ja polttanu seiskasta asti.. no aluks se oli vaan semmosta rajojen kokeiluu ja polttaminenki oli vähä sellast et vedämpä nyt ku muutki. no nyte ryyppääminen on vaa viikoittainen tapa koska se on hauskaa mut me ei ol sellasii et juodaan ittemme ihan räkäkänniin ja örvelletään tuolla puskas eikä muistet ees omaa nimeemme, ei! me ollaan just semmosii ketkä juo järkevästi. kylhän nyt joskus tulee juotua liikaakin mut aika harvoin. polttamisesta vielä, me ollaa kamujen kans monta kertaa yritetty lopettaa sitä mut se ei oo enää niin helppoo. onhan sitä jo vuosi vedetty säännöllisesti. me ei yritetä olla mitää vitun kovia teinejä. ja kyl me se tiedetään et tää ei oo meen ikästen hommaa eli normaalisti meen ikäset harrastaa kaikkee järkevää jne.. mut tää on meidän tapa viettää nuoruus. ja jos joku ottaa siitä niin kauheat pultit niin ei ole meidän ongelma! jokainen saa olla millainen haluaa.. en mä sitä kiellä etteikö meitä joskus ärsyttäis eräät henkilöt ketkä tulee meen porukkaan minihameet ja tiukat topit päällä ja nokka pystyssä. kyllä se on jo vähän liikaa mut must se ei oo lainkaan teinix:mäistä pitää huolta ulkonäöstään jne.. mut kohtuus tietenkin kaikessa. Eli mieti säkin mitä tuut tänne kirjottelemaan, ei me teinit niin kamalia olla kuin jotku luulee!!
- ham
Tosta röökistä..
Miksi ihmeessä sä aloit polttaan, kaikille teidän ikäsille on varmaan kerrottu sen haitat.
Muistan kun ite joskus alotin sen takia koska oli helvetin "coolia" polttaa. Oon kyllä nyt lopettanut ja helposti se käy.
Faktaa sen verran, että nikotiini ei aiheuta mitään fyysistä riippuvuutta kuin vasta 5-10 vuoden röökaamisen jälkeen.
Naurattaa oikeen kun jotkut, varsinkin jätkät huutaa jotain "niksoja". Se on päästä kiinni tossa vaiheessa pystyykö lopettaan vai ei! - kundi85
ham kirjoitti:
Tosta röökistä..
Miksi ihmeessä sä aloit polttaan, kaikille teidän ikäsille on varmaan kerrottu sen haitat.
Muistan kun ite joskus alotin sen takia koska oli helvetin "coolia" polttaa. Oon kyllä nyt lopettanut ja helposti se käy.
Faktaa sen verran, että nikotiini ei aiheuta mitään fyysistä riippuvuutta kuin vasta 5-10 vuoden röökaamisen jälkeen.
Naurattaa oikeen kun jotkut, varsinkin jätkät huutaa jotain "niksoja". Se on päästä kiinni tossa vaiheessa pystyykö lopettaan vai ei!"Faktaa sen verran, että nikotiini ei aiheuta mitään fyysistä riippuvuutta kuin vasta 5-10 vuoden röökaamisen jälkeen"
niin, mutta psyykkinen riippuvuus on eri asia. kun polttamisesta tulee välitunneilla tapa, niin siitä on vaikea luopua. ittelläni oli yhtenä kesänä (kuulostaa oudolta) coca-cola 'riippuvuus'. joka päivä oli pakko saada pullo kokista, muuten oli päivä pilalla.. - johtuu kofeiinista
kundi85 kirjoitti:
"Faktaa sen verran, että nikotiini ei aiheuta mitään fyysistä riippuvuutta kuin vasta 5-10 vuoden röökaamisen jälkeen"
niin, mutta psyykkinen riippuvuus on eri asia. kun polttamisesta tulee välitunneilla tapa, niin siitä on vaikea luopua. ittelläni oli yhtenä kesänä (kuulostaa oudolta) coca-cola 'riippuvuus'. joka päivä oli pakko saada pullo kokista, muuten oli päivä pilalla..Oletko varma, että kokishimosi oli nimenomaan psyykkistä? Kokiksestahan voi hyvinkin tulla fyysisesti riippuvaiseksi, siinä kun on kofeiinia vaikka millä mitalla.
- meininki
"no nyte ryyppääminen on vaa viikoittainen tapa
koska se on hauskaa mut me ei ol sellasii et
juodaan ittemme ihan räkäkänniin ja örvelletään
tuolla puskas"
"kylhän nyt joskus tulee juotua liikaakin mut
aika harvoin."
Eli kummin se nyt sitten oikein on?
"ja kyl me se tiedetään et tää ei oo meen ikästen
hommaa eli normaalisti meen ikäset harrastaa
kaikkee järkevää"
Vitun ääliöt teinit. Muistakaa tuo lause 10
vuoden päästä ja hävetkää. Onneksi jotkut
tajuavat jo aikaisemmin olla olematta ääliö,
niin heillä ei ole tarvetta hävetä. Ette taida
tajuta että teille nauretaan? Mietipä miksi.
Sinä päivänä kun joku antaa järkevän selityksen
tuommoiselle hommalle, se ihminen saa minulta
tuoreen kaupasta ostetun kaalin. Tosin jokainen
omilla aivoillaan oikeasti ajatteleva (onneksi
semmoisia teinejä löytyy aina välillä, vielä
toistaiseksi ainakin) tietää ettei kaalin saajaa
tule koskaan olemaan, sillä ne kaikki selitykset
ovat tekosyitä. - maNNu
ham kirjoitti:
Tosta röökistä..
Miksi ihmeessä sä aloit polttaan, kaikille teidän ikäsille on varmaan kerrottu sen haitat.
Muistan kun ite joskus alotin sen takia koska oli helvetin "coolia" polttaa. Oon kyllä nyt lopettanut ja helposti se käy.
Faktaa sen verran, että nikotiini ei aiheuta mitään fyysistä riippuvuutta kuin vasta 5-10 vuoden röökaamisen jälkeen.
Naurattaa oikeen kun jotkut, varsinkin jätkät huutaa jotain "niksoja". Se on päästä kiinni tossa vaiheessa pystyykö lopettaan vai ei!joo siks mäki oikeestaa alotin. Ku se oli niin kivaa ja coolia. no ei se nyt oikeestaan mitään coolia ole kun seisoo josai nurkalla ja vetää käärittyä "paskaa" keuhkot täyteen. Mulla on just sellane ongelma et se polttaminen on tuolla mun pääs eikä sitä saa sieltä ihan helposti pois. fyysisesti mä en kyl ole vielä jääny kiinni. eli helpointa olis vielä tässä vaiheessa lopettaa. ja niin aionkin, teen siitä vaikka uuden vuoden lupauksen jos ei muuten tuu mitään!
- Päivänsäde
En sano että ilman alkoholia ei voi pitää hauskaa mutta jos juot perjantai iltana muutaman siiderin niin kyllä silloin on hauskempaa... Se on totta että jos muut ovat humalassa niin kyllä siinä alka itseä vituttaa!
Kyllähän mieletön ryyppääminen lihottaa mutta aika monella nuorella on jonkunlaista liikunnallista harrastusta, vaikka se että raahaa sen teini perseensä sinne ryyppypaikkaan esim. rannalle tai muualle! Onhan myös niitä jotak lihovat silmissä koska heillä on niin huonot elämän tavat mutta eipäs yleistetä kaikkia Teinixejä tähän!! :) - Jutta
Näinhän se juuri meneekin. Mutta täytyy ottaa huomioon, että teineillä ei ole montaa keinoa pitää yllä uskottavuuttaan. Ainakaan enää siinä vaiheessa, kun ajautuu tälle todelliselle teinix-linjalle. Mielestäni kohtuullisessa alkoholinkäytössä ei ole mitään pahaa, mutta se vaan että kannattaisi vähän miettiä kuinka paljon alkoholi sisältää rasvaa. Se ei ainakaan mene ihan yksiin sen kanssa, kun tytöt leikkii sen syömisen kanssa!
- jokuvaan
Sellaisille ketkä kehuskelevat sillä ryyppäämisellä. Munki mielest säädyllinen alkoholin käyttö, on ok. ( vaikken ite juo ollenkaan)
Mutta kun ainaki meillä päin kaikki porukat kehuskelee sillä ryyppäämisellään niin kvaan äänen että ihan naurattaa. - kehno toteutus
Onhan se hyvä että edes joku sanoo suoraan, kuinka typerää ja lapsellista se ainainen ryyppääminen ja polttaminen todellisuudessa on, mutta kyllä silti vois pitäytyä totuudessa ilman että täytyy liioitella... Kaikille ryyppyreiskoille ei kasva kaljamahaa ja moni ketjupolttaja on vielä kymmenien vuosien sauhuttelujenkin jälkeen fyysisesti hyvässä kunnossa. Typerää se silti on, mennä nyt pilaamaan terveytensä jo nuorena... Koulussa pitäisi opettaa tarkemmin, mitä vaikutuksia niillä myrkyillä oikein on. Kyllä siinä menee jauhot suuhun kun tajuaa, millaista tuhoa ne solutasolla tekee.
- *******
Aivan.. Ja kaikki 12-15 kesäset on todella naurettavan näkösii, ku ne hilluu tuol kaupungil kaljapulloines..
Odottakaa rauhassa, et pääsette baariin ;) - niin
siis jos noi pitemmän päälle tulevat haittavaikutukset ei vielä kolaha,niin sanonpa vaan sen teille iki-ihanille teinixxxxx:lle,että oottekohan koskaan kattoneet peiliin kun ootte ollu kännissä??nimittäin vaikka kuinka laittaudutte tulevaa iltaa varten niin kuitenkin jossain vaiheessa näytätte paljon kauheemmilta mitä olitte ennenkun olitte laittanu yhtään glitterii naamavärkkiinne.kuraset housut,tuulentuivertamat hiukset ja itkiessä levinneet meikit(kun se elämän rakkaus jätti..vaikka ei ees oltu yhdessä mut kuitenkin)
- maNNu
sä siis luulet et kaikki teinit on tollasii! koit ny tajuta et kaikki ei oo samanlaisii! sä oot itte varmaa sellane kaikki on nii v*tu hienoo.. äiti huolehtii, tuut joka ikine vkl kasilta kotiin. siivoat huoneesi ja olet ku mikäki ahdistunu enkeli! mieti ny vähä ennenku tuut valittamaan meidän teinien elämästä! jos sä ny oot joku 18 wee tms. ni millane oli sun teini elämäs? koulukirjoja ja vitamiineja vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6538014Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4682296Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332220- 1471791
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281292Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511244Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1131180Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65854Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.59833Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7766