Neuvoja!

Mä oon menos uuteen kouluun. En tunne sieltä ketään. oisko kenelläkään hyviä neivoja miten saisin kavereita? niiaus ja kumarrus jo etukäteen niille jotka auttavat.:)
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hmm... Kannattaa vaan olla oma itsensä, tosin joskus sekään ei kannata.(jos on ihan hirveä luonne) Muista mennä rohkeesti juttelemaan luokka kavereilles heti ekan päivänä. Muuten ne luulee et oot ihan nynny. Jos luokkaan tulee muitakin uusia oppilaita, juttele vaikka sille. Sekin on tärkeetä minkälaisen käsityksen ne saa susta, kun ne näkee sut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie kirjoitti:

Mä oon menos uuteen kouluun. En tunne sieltä ketään. oisko kenelläkään hyviä neivoja miten saisin kavereita? niiaus ja kumarrus jo etukäteen niille jotka auttavat.:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu