minkälainen iso-syöte on? missä kannattaako käydä ja missä ei? minkälaiset rinteet,ravintolat,onko kauppaa? mökki vai hotelli? ja omat mieli piteet paiaksta,te jotka olette käyneet siellä,olisiko teillä kiinnostusta mennä sinne uudestaan?? onko hyvä palvelu?entä voiko siellä juhlia,onko baareja?
iso-syöte
5
4851
Vastaukset
- hiihtelypaikka
Iso-Syöte ei ole mikään bilepaikka, enemmän rauhallisenpuoleinen perhepaikka, tosin sesonkiaikana hotellin diskossa on kyllä ihan hyvät menot :), muita baareja on pieni Romekievari ja vasta laajentanut asuntovaunualueella sijaitseva Pärjänkievari (jost saa muuten loistavia pizzoja), safaritalollakin on lienee joku ruokabaari ?. Kauppoja on 3 pienehköä lähikauppaa eli jos autolla tulee niin ruokaostokset ym kantsii hoitaa Pudasjärven marketeissa ja hakea täydennystä pikkukaupoista. Rinteet ihan kivat ei nyt mitään Ylläksen veroisia mutta vaihtelua niistäkin löytyy eli on loivenpaa ja jyrkenpää, latuverkosto hyvä ja eritasoisia löytyy niitäkin. Itse olen mökki-ihmisiä, oma sauna ja rauha kruunaa ulkolupäivän mutta toihan nyt on ihan mielipidekysymys. Muutama vuosi peräkkäin on Syötteellä käyty, sijainti on yksi tärkeä seikka eli jää ajelumatka vähän lyhyemmäksi kuin Lapin keskuksiin.
- ok!
Vietin 2vk sitten viikon Syötteellä,ja olen ollut aikaisemminkin ainakin 3krt.Molempien tunturien huipuilta löytyy upeat bilepaikat.Rauhallinen pieni,maisemarikas paikka.Ladut ja rinteet oli hoidettu ok.Molempien tunturien läheisyydessä kauppa.Maisemallisesti mielestäni upeita mökkejä tunturin huipulla,mutta mökki tunturin juurella,mistä tunturi näkyi oli ihan jees sekin.Pienille lapsille kaipasimme muutakin kuin pulkkamäen annit.Kysy lisää jos kiinnostaa.
- lievästi pettynyt
Viikolla ei juurikaan mitään menoa.Hotellin baari laitetaan kiinni milloin sattuu eikä aukiolo aikoihin ole minkäänlaista luottamista.
Mielestäni myös hiihtoladut olivat huonosti merkitty.
Laskettelu rinteet olivat ok ja näköalahuoneisto oli aivan mahtava!- Sielläpä minäkin
Jos diggaat hyvistä rinteistä eikun iso-syötteelle. Juhlia voit muualla. Kauppa on ja iltaelämä lähellä jos majoitut mökkiin lähelle caravan aluetta. Bilettäjälle hotelli on pettymys, muuten ihan ok. Itse menen toistekin, ihan vain rinteiden takia :-)
- Anonyymi
kuka omistaa sen mökkivuokraus keskusvaraamon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1453218Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 172262830Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina662200Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2861638Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.51473Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät251352Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31251Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala31002Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115920Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103903