Heips!
Kuinka voin saada aikuisen simin muuttamaan pois lapsuuden kodistaan? Äiti simi tahtoisi lisää lapsia, mutta talossa voi olla maksimissaan 8 henkeä. :)
Kuinka voin saada aikuisen simin muuttamaan pois lapsuuden kodistaan? Äiti simi tahtoisi lisää lapsia, mutta talossa voi olla maksimissaan 8 henkeä. :)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun painat tietokoneesta tai lehdestä sillä aikuisella simillä, niissä on vaihtoehtona "etsi oma kämppä". Eli painat siis siitä ja sit siihen tulee, et ketä haluut ottaa sen mukaan, ku se muuttaa. Siitä sit otat jotain mukaa tai, jos haluut että se muuttaa yksin et valitse ketään.
Toivottavasti sait selvää tästä viestistä, en osannu selittää oikein tarkasti.
...muutettavalla simillä esim. tietokoneelle ja valitset sieltä sitten oman asunnon etsimisen. Peli kysyy seuraavaksi, että ketkä muuttavat simin mukana. Jos et halua muuttaa kuin tämän yhden simin, niin et valitse muita, vaan klikkaat ok. Taksi ilmestyy automaattisesti ja muuttava simi lähtee sen kyytiin. Tuo simi löytyy nyt sitten perhevarastosta, josta voit muuttaa sen omaan kotiinsa.:-)
Ainakin tietokoneella on vaihtoehto "Etsi oma asunto" tms. En nyt oo satavarma onko lehdessäkin... Mut ainakin tietsikalla.
Se on hyvä kun kattoo tuolta aihelistasta, ettei oo vastauksia ja kirjottaa vastauksen... Sit kun taas tullaan takas listaan niin johan on neljä vastausta lähes samaan aikaan tullut. :)
Napsauta lehteä ja valitse "Etsi oma kämppä" tjsp.
versio, jossa Sims 2 alunpitäen ladattu normaalisti, mutta käynnistys tapahtui ikkunoitten kautta suorita x 2. Eli siinä versiossa simsit eivät muuta minnekään, vaan peli jatkuu vanhaan malliin. Ei ole myöskään mahdollista rakentaa eikä istuttaa. Muutentoimi hyvin, eikä kiukutellu.