pelasin joskus morrowindia kyllästymiseen asti, ja kun kävin vilkaisemassa morrowindin mod-sivustoja saadakseni hyvät naurut ("kukahan idiootti vielä tekee modeja 6v vanhalle pelille?!") niin en uskonut näkemääni - uusia, jopa täysin tyhjänpäiväisiä (jotain fuckin' houseja) ja turhia modeja syntyy päivä päivältä lisää!!!!! miten jotkut jaksaa tahkota ja vääntää modeja jollekin ikivanhalle pelille jota kukaan ei pelaa, paitsi jotkut kalkkikset, jotka jaksaa ylistää jotain nörtti-12v:n tekemää house-modia planetelderscroll-sivuilla, ja nää modinvääntäjät saa varmaan jotain seksuaalista tyydytystä hienoine nimimerkkeineen, modikuvauksineen ja kaikkineen :D
morrowind-ääliöt
ikivanhaa tahkoamista
4743
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vanhat pelithän on just parhaita doom2 tulee vielä tahkottua.
tähänkin pitäisi sanoa.....
Kun otetaan huomioon, että pelit ovat muutakin kuin grafiikkaa niin pitäisi tajuta, että vanha ei välttämättä tarkoita huonompaa. Hyviä tarinoita ja musiikkia on osattu tehdä ennenkin. Omat ehdottomat suosikkipelini ovat kaikki jo vuosia vanhoja, mutta kummasti niitä silti jaksaa.
Lisäksi todella vanhoissa peleissä tulee mukavat nostalgiabonukset. Kun laittaa Sonicit pyörimään ja muistelee elämätöntä lapsuuttaan, niin kyllä siinä tuntee olevansa kotona.
Näin minä sanoisin.
ostatko mielummmin uuni tuoreen huonon pelin vai hyvän vanhan pelin?