Lpr:n Lääkärit / sairaanhoito

Lpr:ssä pitää tietää etukäteen milloin sairastuu
Jokapaikkaan on jonoja vuorokaudesta puoleentoistakuukautta
Mitäs siitä jonottamisesta,mutta kun työnantaja haluaa saada lääkärintodistuksen sairastumispäivästä alkaen---->kuka tai ketkä lääkäreistä kirjoittaa jälkikäteen todistuksen työnantajalle
1650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viisainta olisi hyvissä ajoin terveenä kouluttautua lääkäriksi, että voisi itselleen kirjoittaa tarpeelliset reseptit.

Lääkäritilanne on todella surkea, ja onkin ihme, että kansalaiset kiistelevät parveketupakoinnista, lumenaurauksista ja koiranpaskoista siinä kun terveydenhuolto menee kokoajan pahemmalle kuralle.

Taikurit ja muut silmänkääntäjät toimivat samoin, kiinnitetään yleisön huomio toisaalle, eikä nähdä mitä oikeastaan tapahtuu. Jäljelle jää vain illuusio, niinkuin terveydenhuollostakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sairastunut kirjoitti:

Lpr:ssä pitää tietää etukäteen milloin sairastuu
Jokapaikkaan on jonoja vuorokaudesta puoleentoistakuukautta
Mitäs siitä jonottamisesta,mutta kun työnantaja haluaa saada lääkärintodistuksen sairastumispäivästä alkaen---->kuka tai ketkä lääkäreistä kirjoittaa jälkikäteen todistuksen työnantajalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu