Kirjoitan sen takia nimettömänä ettei minua pidetä hulluna! kysyisin sellasta mitä tarkoittaa kun kämpässäni valot syttyy ja menee pois päältä, silti kun käyn tarkistaa sulakkeet/lamput niin kaikki on ehjiä! heräsin eilen aamulla kovaan taputukseen ja tyttöystäväni joka nukkui vieressä sanoi ettei kuullut mitään! En ole kenellekkään tehnyt mitään pahaa elämässäni ja en usko aaveisiin, olenko tulossa hulluksi? Tämä valot pois päältä ja päälle alkoi noin 1kk sitten! joku jos ystävällisesti voisi kertoa minulle mitä minun pitäisi tehdä?
olenko hullu?
nimetön!
132024
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ja ota vaik bisse ja tee popcornia. sit alat pelaamaan tai kuuntelet musaa yms tai katot jonkun leffan...get real please...
Millaisessa rakennuksessa asutte tai millainen huonneista teillä on missä asutte. Onko sen rakennuksen historiassa taustalla jotain vanhaa ihmistä tai muuta joka olisi voinut menehtyä asunnossa tai onko joku sukulainen tai lähituttava kuollut noin kuukausi sitten ennen kuin alkoi nämä valojen päälle pois meneminen?
Ja jos se on joku vanhakin rakennnus niin voi olla että sisäseinässä jokin johto on kulunut tai katkaisia on löysällä sisällään että antaa kontaktin välillä vaikka ei koskisikaan koko katkaisiaan.
Yleensä heräämisen jälkeisiä hetkiä ei kannata ottaa vakavasti. Itsekkin olen monesti herännyt ja ollut vielä unessa ja menee tovi, ennen kuin tajuaa, että se olikin unta.
Joo, henkimaailma "temppuilee" mielellaan lamppujen/valojen/radioiden/muiden sahkolaitteiden kanssa...
1. Niilla on jotain asiaa sulle
2. Sua yritetaan "heratella" johonkin tehtavaan
3. Huoneistossa, jossa asut, on tietynlainen "historia"
luultavasti vaan joku sukulaisistas tai ystävistäs (jotka jo menehtyneet) on vaan kylässä rajan takaa. sielu voi palata tänne jos jokin "tehtävä" on jäänyt kesken eläessä. että vaikka jos niiden pitää tulla kertomaan tai pelastamaan syt joltai :)
nii ja sitten on poltergeist, tuo kaamea räyhähenki. se o näkymätöntä kummittelua joka perustuu lähinnä ääniin, tavaroiden paikkojen vaihtelemiseen ja tuon tuommoiseen.
olet.
toteaa; Hullutieteen professoori.
Eräs kaveri keroi että sen äiti oli joidenkin naiseten kanssa pelanneet piritismiä ja sen jälkeen oli astiat alkaneet itsekseen putoilla lattialle yms.
Ne ei tottele kuin yhtä nimeä ja se on Jeesus ja Hänen tulee olla sen ihmisen sydämessä, joka ajaa niitä pois.
Kuuntele tästä linkistä lisää. http://www.kolumbus.fi/pentti.toikkanen
ottakaa hyvät ihmiset asioista tietoa,kaikkea yliluonnollista ei tarvitse pelätä...itselläni muutamia kokemuksia henkimaailmasta,mm kuolleiden sukulaisten/ystävien yhteydenotoista.
auttaa? Olen muslimi.
allah pyörittää sulle hyvät pizzat!
Doddi! Tarvitset muutaman asian, videokamera (Mieluummin Digikamera) sekä jokin nauhuru )Taskuun sopiva) ja hae googlesta "EVP program" tai joku. Sitten laitat muutaman kameran talosi sisälle, paikkoihin joissa kuulet/näet asioita. Sitten otat yöllä sen nauhurin käteen, valot pois, kiertelet taloa ja kyselet asioita kuten "Miksi sammuttelet valoja?" tai sellaista. Sitten siirrät ne äänet tietokoneelle ja siirrät ne siihen EVP (Electronic Voice Phenomenom=Elektroninen ääni ilmiö) ja kuuntelet! Onnea kummitus metsästykseen!
PS: Anteeksi jos oli liian sekava :)
Liikkuvatko valokatkaisijat silloin kun tätä tapahtuu? Jos ei, niin vika löytyy varmaan talon sähkötyksistä...
"heräsin eilen aamulla kovaan taputukseen"
Sama juttu on käynyt minulle, eikä niin kovin kauaa sitten... en kuitenkaan usko että se jotain yliluonnollista olisi.
osta uus kämppä tai kutsu joku homma hoitamaan.mää oon jo hullu ku kukaa ei usko mua ;(