ChotChit

tops

Terve! Saako mistää alle 900e maksavaa pk Chihuu?
Maksaako virheelliset paljo?
Paljo oma Chihuahuas makso?

Onko totta, että Chihuahuat oppii hyvin hitaasti sisäsiisteiksi ja saattaa sen opittaaki, nii pissaa sisälle?


Onko tää rotu kuinka aktiivinen ja voiks senkaa harrastaa tokoo tai agilityy?

Mitä luulette tulisko Chihuahua ja Tiibetinspanieli hyvin toimee?

4

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luultavasti

      saa alle sen hinnan mistään.. ellet eksy pentutehtailijoihin tai venäjän tuonteihin.. ja sitten voitkin maksaa koiran elämän ajan jatkuvia eläinlääkäri kuluja..siinä mietittävää..

    • äskeiselle..

      ja chihu oppii sisäsiistiksi siinä missä muutkin.. riippuu omasta aktiivisuudesta miten jaksaa ulkoilla. Chihun kanssa voi harrastaa lajeja siinä missä muutkin koirat tekee.

    • on valttia

      aloita koiran hinnan säästäminen, vaikka 100 e kuukaudessa, niin saat rahat kasaan alle vuodessa! tuo aika voi mennä muutenkin, jos haluat hyvän koiran tietystä yhdistelmästä. sisäsiisteydestä sanoisin sen verran, että aina pitäisi miettiä lenkin pituus ja sääolot koiran ulkoilumieltymysten mukaan. esim. oma kokemus: kääpiörotuinen koiramme inhoaa pitkiä kävelylenkkejä kylmillä sadeilmoilla; silloin mennään vain lyhyt pisu-kakka -lenkki. voin uskoa, että kääpärimme olisi muuten jo nuorena oppinut, että kun nyt teen hädät sisälle, niin ei tarvitse mennä ulos palelemaan. lämpimillä ilmoilla sitten ulkoilemme jopa 10 km lenkkejä.

    • Chihun_omistaja_

      Minä maksoin omasta lk chihuastani 650euroa.
      Kovasti vaan etsii ja kyselee, ja ei pidä liikaa kiirettä niin vaikka mitä voi löytyä :)

      Mulla nyt 4kk narttu ja yhden tai kaksi kertaa on tullut pissit lattialle, muuten tekee kaikki tarpeensa sanomalehdelle sisällä. Ei mitään ongelmia siis :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2721
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2521
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe