Kaverini on satanisti ja kaikki virastotädit on sen kimpus vaik se ei tee mitään rikollist. Miks kaikki muut uskonnot sit hyväksytään,ihan tosi tarvittas joku saatanankirkko suomeenki et sais laillisen aseman suomessa,kukahan perustais sellasen ku jäseniä varmaan tulis? Ihmetyttää kattoo vierestä,ja muka uskonnonvapaus ja p. .
Kaikki kaapista!
4
624
Vastaukset
- Hihityttää
Mitäs on niin pahvi että pitää mennä jokaiselle virastotädille satanistiudellaan leveilemään - tyhmyyden kuuluukin kirpaista.
- Urpå
Tässä on taas tapaus jossa ei ole kirjoittajalla eikä hänen kaverillaan minkäänlaista käsitystä satanismin opeista.
En tiedä mitä te olette mutta ette ainakaan satanisteja. - fgsdfhf
satanismi on yhtä hömppäpömppää kuin muutkin uskonnot. Ai niin, satanismihan oli filosofiaa, eiku mitä hittoa se nyt onkaan? Kaiken kaikkiaan satanismihan on vain provosoimista, onhan se niin "cool" olla satanisti ja valittaa muille, jos sattuu sanomaan "satanismin" ja "saatananpalvonnan" samassa lauseessa tai muuten tulkinta satanismista vähänkin heittää omasta puritaanisesta, puhdasoppisesta tulkinnastaan.
- Striking-Fire
ovat aina suhtautuneet allekirjoittaneeseen aluksi kylmän asiallisesti (lienevät varuillaan "hieman" provosoivan pukeutumiseni takia), mutta hetken aikaa kanssani keskusteltuaan ja huomattuaan, että olen ehkä sittenkin ihan leppoisa ja asiallinen nuori mies, ovat ehkä jopa osanneet hymyillä ja suhtautua sanankäänteisiini huumorilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869