Koska papa-kokeen tulokset?

Nia87

Kysymykseni selviääkin jo otsikosta. Kävin 15.2 papa-kokeessa ja lääkäri lupasi soitella tuloksista. Tyhmyyttäni en älynnyt yhtään kysyä kuinka kauan tuloksen saaminen kestää, joten kysynkin sitä nyt siltä varalta että lääkäri olisi unohtanut soittaa.

Kai soittaisi vaikka ei mitään löytyisikään, vai? Ja kyllä, soitan ensi viikolla kyseiselle lääkärille, mutta huojentaisi mieltä viikonlopuksi jos joku osaisi kertoa tuon tuloksen saannin keston jo nyt.

9

3215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ellei pyydetty

      kiireellisenä.

    • emiliina

      paikkakunnasta. Itse kävin 25.3 papassa ja mulle luvattiin tulos n. 2vk:n sisällä. ...Siis pienellä paikkakunnalla, eikä kiireisenä, vaan seulontanäytteenä oli.

    • --------------..

      se yleensä kaksi vkoa kestää.

    • odottava...

      Hei Nia.
      Oletko jo saanut tulokset?
      Itse olen odotellut tuloksia kuukauden..Soittelin terkkakeskukseen, ei osanneet sanoa, missä tulokset viipyvät..
      Maanantaina selvitettelen asiaa.

    • jänskä345

      mä kävin 3vk sitten eikä mitään ole kuulunut. Toivottavasti tulis pian, eka koe, niin jännittää että mitä sieltä näky.. Jos siellä olisi jotain hälyttävää, niin kai ne nopeammin siitä ilmoittaisivat vai mikä siinä kestää niin kauan?

    • pyhä pyhä pyhä

      Tutkimuksia on paljon tehtävänä. Papa ei yleensä ole se kiireisin homma. viimeiset kolme viikkoa on ollut pelkkiä pyhäpäiviä. Jos tulosta ei neljän viikon kuluessa kuulu, niin toki kannattaa kysyä.

    • Kylläpä kesti

      Yksityiseltä olen saanut vastauksen 2 viikossa.
      Papaseulonnasta 9 viikossa !

      • toivossa on hyvä elää

        Minulla on mennyt nyt kuukausi papaseulonnasta. Kai ne soittaa jos on jotain vakavampaa?!


    • Selena1

      Kannattaa kysyä itse,monesti unohtavat soittaa vaikka lupaavat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2373
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      907
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      838
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      831
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      797
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      766
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      735
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      722
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      684
    Aihe