Kysymykseni selviääkin jo otsikosta. Kävin 15.2 papa-kokeessa ja lääkäri lupasi soitella tuloksista. Tyhmyyttäni en älynnyt yhtään kysyä kuinka kauan tuloksen saaminen kestää, joten kysynkin sitä nyt siltä varalta että lääkäri olisi unohtanut soittaa.
Kai soittaisi vaikka ei mitään löytyisikään, vai? Ja kyllä, soitan ensi viikolla kyseiselle lääkärille, mutta huojentaisi mieltä viikonlopuksi jos joku osaisi kertoa tuon tuloksen saannin keston jo nyt.
Koska papa-kokeen tulokset?
9
3215
Vastaukset
- ellei pyydetty
kiireellisenä.
- emiliina
paikkakunnasta. Itse kävin 25.3 papassa ja mulle luvattiin tulos n. 2vk:n sisällä. ...Siis pienellä paikkakunnalla, eikä kiireisenä, vaan seulontanäytteenä oli.
- --------------..
se yleensä kaksi vkoa kestää.
- odottava...
Hei Nia.
Oletko jo saanut tulokset?
Itse olen odotellut tuloksia kuukauden..Soittelin terkkakeskukseen, ei osanneet sanoa, missä tulokset viipyvät..
Maanantaina selvitettelen asiaa. - jänskä345
mä kävin 3vk sitten eikä mitään ole kuulunut. Toivottavasti tulis pian, eka koe, niin jännittää että mitä sieltä näky.. Jos siellä olisi jotain hälyttävää, niin kai ne nopeammin siitä ilmoittaisivat vai mikä siinä kestää niin kauan?
- pyhä pyhä pyhä
Tutkimuksia on paljon tehtävänä. Papa ei yleensä ole se kiireisin homma. viimeiset kolme viikkoa on ollut pelkkiä pyhäpäiviä. Jos tulosta ei neljän viikon kuluessa kuulu, niin toki kannattaa kysyä.
- Kylläpä kesti
Yksityiseltä olen saanut vastauksen 2 viikossa.
Papaseulonnasta 9 viikossa !- toivossa on hyvä elää
Minulla on mennyt nyt kuukausi papaseulonnasta. Kai ne soittaa jos on jotain vakavampaa?!
- Selena1
Kannattaa kysyä itse,monesti unohtavat soittaa vaikka lupaavat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172373
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135838- 45831
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684