Täällä mainostetaan näyttävästi seniorinettiä. Täältä poistuvat myös heti seniorinettiä arvostelevat kirjoitukset. onko uusi seriffi myös seniorinetin leivissä?
onko näin
7
407
Vastaukset
- Ohjeissa sanotaan niin.
Ylläpidolla on kyllä oikeus ja osin velvoillisuuskin poistaa mainostavat viestit.
Seriffiä täällä ei kai ole, jokainen voi valittaa asiattomasta viestistä, kirjautunut voi poistaa oman viestin ja jokainen saa pyyttä ylläpitoa poistamaan oman viestinsä. Sielläkin on harkintaan oikeus poistavatko vai ei.
Ilman seriffiäkin palsta elää jos me kuin olemme oman käytöksemme seriffejä.
Toivottavasti seriffiä ei valita kovin köykäisin perustein, puolueellisuus ei kuulu tarkastajan hyveisiin, se kai itsestään selvyys.
Tuulee siellä seriffin pallilla, istukoon sillä kuka tahansa joka täällä jo tunnetaan.- Pirkko3
Eihän täällä saa mainostaa !
Luulenkin että jollain ikäisellämme on peukalon verran käsi seniorinetin oven välissä.
Joka päivä tulee vastaan osoite kokonaisuudessaan, olen käynyt siellä pari kertaa, hiljainen paikka, kummallakin kerralla olen odotellut että jotain tapahtuu, ei siellä paljon ainakaan kävijöitä ole. - siellä klikkiytyneenä
Pirkko3 kirjoitti:
Eihän täällä saa mainostaa !
Luulenkin että jollain ikäisellämme on peukalon verran käsi seniorinetin oven välissä.
Joka päivä tulee vastaan osoite kokonaisuudessaan, olen käynyt siellä pari kertaa, hiljainen paikka, kummallakin kerralla olen odotellut että jotain tapahtuu, ei siellä paljon ainakaan kävijöitä ole.siellä viestittelee päivästä päivään millainen sää on ja mitä kaupasta ostetaan.sätissä lienee samat tyypit.
- kohtaa FOORUMI
siellä klikkiytyneenä kirjoitti:
siellä viestittelee päivästä päivään millainen sää on ja mitä kaupasta ostetaan.sätissä lienee samat tyypit.
siellä Seniorinetin sivulla auki, niin kylläpä alkaa löytyä valtava määrä kirjoituksia.Tosin kaikkiin ei pääse ilman kirjautumista, mutta osaan pääsee tutustumaan ja itsekin kirjoittelemaan.
Samoin kirjautuneena KÄYTTÄJÄT kohdassa saa toisten blogeja auki, joista löytyy paljon keskusteluita.;) - haittaa
siellä klikkiytyneenä kirjoitti:
siellä viestittelee päivästä päivään millainen sää on ja mitä kaupasta ostetaan.sätissä lienee samat tyypit.
moisesta viestityksestä kellekään on?
Jos se on mukavaa kirjoittajiensa kannalta, antaa olla, parempi sekin kuin ei mitään.
Ei kirjaimet eikä tila varmaan sielläkään kovin äkisti lopu. - häikäistynyt
kohtaa FOORUMI kirjoitti:
siellä Seniorinetin sivulla auki, niin kylläpä alkaa löytyä valtava määrä kirjoituksia.Tosin kaikkiin ei pääse ilman kirjautumista, mutta osaan pääsee tutustumaan ja itsekin kirjoittelemaan.
Samoin kirjautuneena KÄYTTÄJÄT kohdassa saa toisten blogeja auki, joista löytyy paljon keskusteluita.;)kuvviin kans vielä! Melkeen ilman sannoikiii.
- oli ihan
kohtaa FOORUMI kirjoitti:
siellä Seniorinetin sivulla auki, niin kylläpä alkaa löytyä valtava määrä kirjoituksia.Tosin kaikkiin ei pääse ilman kirjautumista, mutta osaan pääsee tutustumaan ja itsekin kirjoittelemaan.
Samoin kirjautuneena KÄYTTÄJÄT kohdassa saa toisten blogeja auki, joista löytyy paljon keskusteluita.;)vilkastakin keskustelua.
Itse olen päättänyt, etten ikinä enää rekisteröidy näihin foorumeihin.
Ilman sitäkin tuolla tuntuu pystyvän kirjoittamaan ainakin muutamiin alueisiin.
Sekavalta tuntui, mutta onhan tännekin oppinut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507964Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662254Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2322161- 1451725
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251237Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511231Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1021123Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65841Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58776Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7742