Latasinpa minäkin tuon uuden Safari 3.1:n kun teen weppisivuja puolityökseni ja täytyy kokeilla miten
näkyvät uutuudella.
Paketti tuli kauniisti, ja eikun asentamaan.
Räppäsi tällaisen
"Tämä asentaja vaatii Windows Installer 2.0:n tai
uudemman. Asenna uusin Windows Service Pack."
ja siihen seisahtui.
Tämä työkoneeni on Win2000Pro kaikilla
päivityksillä ja toiminut kuin se kuuluisa Junan_Vessa.
Eka kertaa moiseen ongelmaan törmäsin vaikka melkoisesti asentelenkin ohjelmia.
Joko pers**les täytyy asentaa XP vai peräti
VISTA (kauhun väristyksiä..brrr)?
safari3.1
5
407
Vastaukset
- hjggh
Safari toimii ainoastaan win XP tai Vista. Et silleen.
- Wind versio:
Aika selvästi sanottu: http://www.apple.com/fi/safari/download/
- 1stMacFinn
Applen lataussivulla kyllä sanotaan, että Safari 3.1:n järjestelmävaatimus on XP tai Vista.
Ikävä juttu sulle, että käyttiksesi on lievästi vanhentunut, vaikkakin toimiva.- kokkeilija
Juu, niin näyttää olevan.
Latasin sen Safarin jostain "villiltä" sivustolta jossa ei mainittu tuota rajoitusta.
No, hyvästi Safari, Bye, Bye.
Käyttistä en vielä sen takia vaihda :-) - kokkeilija
kokkeilija kirjoitti:
Juu, niin näyttää olevan.
Latasin sen Safarin jostain "villiltä" sivustolta jossa ei mainittu tuota rajoitusta.
No, hyvästi Safari, Bye, Bye.
Käyttistä en vielä sen takia vaihda :-)Ihan tiedoksi vaan, tämä haluttomuuteni vaihtaa käyttistä johtuu uudempien käyttisten hillittömästä aktivointitarpeesta.
Leipäalaani on lähinnä koneen "rauta" ja tämäkin PC vaihtaa "kokoomusta" harva se päivä ja nytkin siinä on kiinni ties mitä eksoottisia härpäkkeitä.
XP:n ja VISTA:n omistajana saisi aina roikkua puhelimessa selittelemässä M$:n tädille että Mitä nyt taas...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17913494
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454920Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402843Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515