Tietokoneeni

itsestään aika-ajoin. Siis aina kesken koneella työskentelyn. Mikähän voisi olla vialla?

-ymmällään
4225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

virtalähde.

Äänestä
  • enää itsestään. Kiitos villin arvauksesi!
    Kiitokset myös muille vinkkien antajille.

    -(en enää niin)ymmällään

    Äänestä

Kokeiles sieltä virransäästöasetuksista.
Elikkä klikkaat työpöydällä kakkospainikkeella> avautuvasta ikkunasta ominaisuudet > näyttö ikkunasta klikkaat > näytösäästäjä ja tämän ikkunan alhaalta virransäästö.
Virransäästöasetuksista muuta niitä aikoja niin pitkiksi kuin tarviit, esim. kiintolevyä ei kannata sammuttaa koskaan.

Äänestä

ominaisuudet/näytönsäästäjä/virransäästö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sammuilee kirjoitti:

itsestään aika-ajoin. Siis aina kesken koneella työskentelyn. Mikähän voisi olla vialla?

-ymmällään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu