Hei

Minä vaan

Mieleeni tuli tälläinen juttu.
Kun olin 10-15 vuotta vanha, minulla oli kirjeenvaihtokaveri mexikosta. Suomalais mexikolainen tyttö, joka puhui paljon ufoista ja siitä, miten paljon hän niitä näki. Itsekkin unelmoisin sellaisen näkevän joskun, mutta mitään en koskaan nähnyt.
Kirjekaverini jäi ja nyt olen jo 37v.
Olen jo arjen askareissa unohtanut koko unelmani, mutta kun nyt sattumalta tänne eksyin ja hiukan juttuja lueskelin, palasi vanhat muistot mieleeni.
Kysynkin; Onko suomessa heitä? Ovatko he tunnistettavissa? Voinko koskaan törmätä heihin? Tähän tietysti on vaikea vastata, sillä huomaan, että sivustoilla on paljon häiriköitä, mutta toivon, että minut on huomattu. (muutkin, kun ne, jotka eivät usko)

5

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaan

      heitä on suomessa, kuten melkein joka maassa. Itselläni on fyysistä kohtaamisista 21 vuoden kokemus. Nämä joita itse olen tavannut ovat meidän näköisiä. Vaikeasti ovat tunnistettavissa, sen voin sanoa. Mutta kun vuosia olet heidän kanssa tekemisissä, niin sitä oppii laittamaan tiettyjä asioita merkille. Voit törmätä heihin, hyvässä lykyssä olet jutellutkin heidän kanssa, mutta et vain itse tiedä sitä.

      • nyt oikaista näitä käsityksiä hiukan.
        Sanalla UFO tarkoitetaan laitetta millä sen sisällä olevat matkustajat lentävät.

        Eli kadulla tuskin tulee ' UFO ' vastaan.

        Jos taas puhut UFOn sisällä olevista matkustajista niin voit puhua esim. ' muukalaisista ' tai
        ' humanoideista ' .


      • nyt ala
        B.Borg kirjoitti:

        nyt oikaista näitä käsityksiä hiukan.
        Sanalla UFO tarkoitetaan laitetta millä sen sisällä olevat matkustajat lentävät.

        Eli kadulla tuskin tulee ' UFO ' vastaan.

        Jos taas puhut UFOn sisällä olevista matkustajista niin voit puhua esim. ' muukalaisista ' tai
        ' humanoideista ' .

        opettaa isääs nussii. Kyllä se nyt tiedetään jo ennenkuin olit edes olemassa.


    • zuul

      onpa tullut nähtyä, monta kertaa.
      Enkä ala sen tarkemmin kertoo.

    • joku vaan

      Meksikossa on jostain syystä tuo ufoaktiivisuus korkea. Sinne vaan retkelle tarkkailemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      45
      2929
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2701
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      36
      2419
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      32
      2014
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1529
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1225
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1193
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1050
    Aihe