Kumpi nauttii enemmän, korva vai sormi, kun korva kutisee ja sitä raapii sormella?
Kun korvaa kutittaa...
15
656
Vastaukset
- vanhanoita...
Kun lauantaina kutittaa korvia on lottovoitto varma nakki. Ei siinä enää paljoo mieti kupi nauttii enemmän sormi vai mikä se nyt oli?
- Ap,
Se oli korva.
- Sinimarjanen
kutisi saunan jälkeen, enkä ole muistanut lotota.:)
- jos sormia
kutittaa niitä hankataan alempana olevaan kohteeseen,ei voi mainit ku on perheohjelma.
- -lääkäri,
kun saa potilaan, jos kovin korviaan ronkkii.;)
- maanantaihin
sitten, ennen kuin alkaa korviaan ronkkimaan. Poliklinikoilla tapaa olla tungosta viikonloppuisin.
- -halkoa
maanantaihin kirjoitti:
sitten, ennen kuin alkaa korviaan ronkkimaan. Poliklinikoilla tapaa olla tungosta viikonloppuisin.
pienempää ei saa korvaansa työntää, sanoi korvalekuri.
- sananlaskua
-halkoa kirjoitti:
pienempää ei saa korvaansa työntää, sanoi korvalekuri.
"parempi ottaa pois rikka omasta silmästä kuin malka toisen silmästä" Malkahan tarkoittaa tukkia.
Kuinka tukki voi oikein mahtua silmään? - se meni näin
sananlaskua kirjoitti:
"parempi ottaa pois rikka omasta silmästä kuin malka toisen silmästä" Malkahan tarkoittaa tukkia.
Kuinka tukki voi oikein mahtua silmään?näkee rikan toisen silmässä,mutta ei malkaa omassa silmässä.
- -kuva
sananlaskua kirjoitti:
"parempi ottaa pois rikka omasta silmästä kuin malka toisen silmästä" Malkahan tarkoittaa tukkia.
Kuinka tukki voi oikein mahtua silmään?lienee, malka on tukki, hirsi.
-kuva kirjoitti:
lienee, malka on tukki, hirsi.
Malka on meilläpäin oljesta tehdyn ladonkaton poikittainen sidospuu, joka oli tehty rangaksi nimetystä noin käsivarren vahvuisesta puusta, halkaisemalla puu kahtia, kumpikin puolisko asetettiin sydänpuoli alaspäin olkikaton päälle.
- Lukenut
Luin joitakin vuosia sitten sanomalehdestä uutisen, että Japanissa äiti oli erehtynyt ottamaan liimapullon korvatippapullon sijasta ja tiputtanut liimaa poikansa korvaa. Pullot olivat olleet niin samannäköiset.
Kyllä siinä sai kauan huuhdella pojan korvaa. - mies_vm56
se taitaa se korva olla se suurempi nauttija, sormi tuskin edes huomaa mitään.
Siinä asiassa, mikä sinulla on mielessä, ei välttämättä ole asianlaita ihan samoin. Saattaa olla, että usein se korvan asemassa oleva ei edes huomaa mitään. - siihen että kumpi
nauttii eniyen,mies vai nainen!?
- erehtyi siellä
Pääsiäissaarella kaivelemaan väärää korvaa!
Tuntuukohan nyt hyvälle...koko äijästä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270