Mitä ihmettä teen? Ylihuomenna tulee Julmasta Sauvasta ja rahat riittää joko tummeliin tai puhelinlaskun maksamiseen. Kumman valitsen? Joko liittymä kiinni tai sauvaa kuivaltaan hanuriin. Tough choise!
vuokralainen
valinnan edessä
4247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
itseäni kauhistaisi moinen valintatilanne, onneksi asun KAUKANA vuokramurjuista.
Olet kyllä vaikean valinnan edessä. Minä kyllä maksaisin puhelin maksun. Tarpeeksi kauan kun on vedetty hanuriin niin se kyllä köystyy sen verran ettei liukastetta välttämättä tarvi. Tosin ongelmaksi voi muotoutua se ettei kakka pysy enää pyllyssa.
Pakarassani on tatuoitu "Nordea". Ikävää...
kuinka helvetin pieni pippeli pitää olla, että kirjoittelee suomi24:seen moisia ? Entä kuinka paljon määrittelisit naisten muuten vaan vihaavan ja halveksuvan kaltaistasi, likaista, elämänköyhää persreikää ? Missään nimessä tyytyväisyys omaan elämään ei anna energiaa tälläiseen paskaan..sen sijaan katkeruus on ehtymätön voimanlähde. Missä meni pieleen ?
T. Ostettu v.1723