Kela...

Nanna*82

Onko kukaan Kelalla töissä????

3

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???

      jos olisi ???

    • Ahmed

      Ahmed työ kela. raha ei tule pankki. ahmed soitta kela ja sanoa Minä työ kela, missä minun palkka

    • Ras

      Olen ollut KELA:lla töissä.
      Erittäin vaikea päästä, lähes mahdoton ellei tunne jotakuta 'sisäpiiristä'.
      Luotettavuutta tarkoitan tällä, sillä jos vakityöntekijöillä on joku ennakkokäsitys hakijasta pääsee sisään helpommin.

      Palkka hiukan parempi kuin kunnallisella puolella, etuja yleensä ilmaiset lääkärikulut, yhteinen kahvirahasto jne. riippuu hiukka paikasta.
      Työ monotonista paperin pyörittelyä ja erilaisten (joskus hyvinkin vaikeiden) asiakkaiden kohtaamista.

      Pitää olla hyvä työilmapiiri että siellä oikein viihtyy, itse lähes rakastin ko. työtä. Sattui vain niin hyvät työkaverit (vaikka olivat paljon vanhempia). Pikkupaikkakunnilla yleensä parempi ilmapiiri - se on varma.

      Olen vm-83 ja 3kk olin töissä kesäkuun alusta elokuun loppuun. Helpompi olisi varmaan nyt päästä sisään kun on kerran jo päässyt piireihin.

      Vaatimuksina alempiin toimihenkilöihin joku tutkinto, keskitasolle esim. AMK-tutkinto.

      Palkat ovat tasan sitä mitä taulukko sanoo, kellokorttiakin käytetään, jossain - 2h sisällä pitäis olla oikea työaika suunnitellusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. R.I.P Marko lämsä

      Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
      Tampere
      62
      4282
    2. Vappu terveiset kaivatullesi

      otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
      Ikävä
      154
      1812
    3. Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut

      Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html
      Maailman menoa
      14
      1513
    4. Puskaradio huutaa

      Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !
      Suomussalmi
      35
      1278
    5. Miksi aina vain seksiä?

      Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau
      Sinkut
      168
      1063
    6. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      56
      914
    7. Vieläkin jaksaa

      naurattaa. 😆 🐽🐷🤣 M - N
      Ikävä
      78
      904
    8. Martinalta vakava ulostulo

      Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      829
    9. Hei rakas A,

      olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en
      Ikävä
      54
      811
    10. Kyllä sitä on tyhmä

      Ettei aikoinaan sua ottanut. Huomenta❤️
      Ikävä
      39
      781
    Aihe