Kausi

avattu

Ajokausi tuli sitten eilen avatuksi. Mahtava ajofiilis, aurinko paistoi ja paikotellen puhdas lumi hohti valkoisena.

Teillä likaista ja paikotellen kosteaa. Takarenkaan pito katoaa aika huomaamatta -kierrokset yhtäkkisesti nousevat yllättävästi, vaikka kaasua ei kovin reippaasti avaisikaan.

Hesassa oli liikkeellä useita muitakin pyöriä.

Kausi alkamassa....

4

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FrozenCorpse

      Avattu helmikuussa, mutta nyt se lähtee kunnolla käyntii kun alkaa olla päivää yötä plussaa ja aurinkoa. Sinne vaa, tienpäälle kaikki pärristit, go go!!

      • tarkkana.

        Joo...kylmä tie pitää renkaat pitkään kovina !


      • rämäkkä
        tarkkana. kirjoitti:

        Joo...kylmä tie pitää renkaat pitkään kovina !

        just just ehdin maaliskuulla aloittaa täällä pohjanmaalla. Aloitus oli eilen. Tiet oli tosi hiekkaisia ja pito huono.


    • kausi avataan?

      mä olen ajanut koko kauden ;)), joka kuukausi vähitään kerran, ekaa kertaa kylläkin näin on voinut tehdä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      35
      2875
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2671
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      30
      2385
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1513
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      27
      1389
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1203
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1025
    Aihe