Kuka muu on ihastunut työkaveriinsa?
Minä olen. Ihastuin hänen ulkonäköönsä heti ja nyt kun olen vähän tutustunut, niin myös hänen luonteeseensa. Hän on hellän, herkän ja hauskan oloinen nuori nainen.
Olen vähän lähestynyt häntä ja aion tutustua vähitellen lisää. Hän on tumma, ruskeasilmäinen ja pitkähiuksinen. Ihana siis!
Työkaveri
17
3662
Vastaukset
- olen ihastunut
työkaveriini.Huomenna taas nähdään ihanuus :)
- LaikaQ
Mutta tunnen jonkinlaista hellyyttä eräänlaista esimiestäni kohtaan. Hän kun on sellainen pikkuruinen nainen, joka stressaa ja ottaa kilareita nollasta sataan puolessa sekunnissa. Otsassa ryppy ja naama vinkuralla heti kun alkaa huolestuttaa. Ihan oikeasti välillä tekisi mieli ottaa se syliin ja silittää päätä, vähän niinkuin lasta.
Meidän välille onkin kehittynyt kummallinen suhde, jossa minä saan hänet tilanteessa kuin tilanteessa rauhoittumaan yhdellä lauseella. Ja hän ottaa minut aina seuralaisekseen kaikkialle missä kilareiden vaara on suurin. Hassua. Itse en hermoile oikeastaan koskaan töiden suhteen, mitäpä suotta. - ollaan...
olen ihastunut työkaveriin. Yritän vähän vihjailla, että kiinnostuneita ollaan. Imartelen ulkonäköä ja annan kehuja tyylikkäästä olemuksesta. Avaan oven ja muuten toimin kohteliaasti. Niin kuin nyt sellaista kohtelee, joka on mielessä 24/7.
Hän on minua vanhempi, mutta ikää en ole koskaan tässä mielessä pitänyt ongelmana. Hän on vaalea, lyhythiuksinen ja hänellä on trendikkäät silmälasipokat.
Olen varmasti naurettava ja läpinäkyvä, mutta mitäs siitä. Kerran täällä vain eletään, ja tuskinpa kukaan tällaisella mahdottomalla tavalla ihastuneesta raivaria saisikaan. Epätoivoistahan tämä on. Tiedetään!:) - kyllä!
Olen ihastunut työkaveriin. Ihastuin heti ensi hetkellä kun näin hänet.
Valloittava persoona.
Luulen että hän uumoilee jotain ja arvaa ehkä ihastukseni koska joka kerta kun hän tulee lähelleni ja vaikkei edes minulle puhuisi, vaan on vaan siinä, helahdan täysin punaiseksi. Oikein tunnen kuinka alkaa naamaa kuumottaa ja puna nousee. Punoitus alkoi sen jälkeen kun näin hänestä hieman eroottisviritteistä unta.
Yritän nykyään olla näkymättömämpi enkä puhu hänelle ettei hän tuntisi oloaan vaivaantuneeksi. Hän on kuitenkin suhteessa miehen kanssa.
Voi tätä elämää:)
Mutta kyllä pieni ihastus työpäivää piristää:) - hups
Millä alalla?
- hups
...
- Jumittaako tämä vielä?
...
- punanaama
Myyntialalla olen.
- olen.
punanaama kirjoitti:
Myyntialalla olen.
myyntialalla töissä. Ja niin ihastunut itseäni nuorempaan. Jotenkin havaitsen sieltäkin suunnalta jonkin näköistä kiinnostusta. Kemiat toimii yllättävän hyvin, hän halailee kutittelee (aika kaverillisesti) ja sanonut minua muun muassa gayksi :D. En ole silti kertaakaan sanonut edes että olen lesbo. Hänellä kun on mies, ja mukava mies onkin ja he ovat todella onnellisia. Mutta mikäs siinä, pieni flirtti piristää aina päivää :)
- japahasti
tosi pahasti olenkin. onneksi vaihdan töitä...
- ####
ihastuin het ku tavattiin töissä.tullaan juttuun tosi hyvin,on kehunut kuin kemiat sopii ja ollaan aivan ku sielunsiskot.naimisis kyllä..joo mut aina katseet jotka jaetaan ja halit jotka saan,häneltä nuin vaan toisinaan ;D tuntuu aivan ihanalta.myynti alalla olllaan.mitä tehdä et uskaltas ees unelmissa toivoo häntä omax.ikä ero ei niin suuri..mut kaikkee ei voi saada tässä elämässä;D mun unelmien nainen oot pieni tumma kaunokaiseni wau wau
- ja rakastuin
työkaveriini ja tunne oli molemminpuolista. Kesti kyllä aikansa, ennen kuin kumpikaan uskalsi sitä tuoda julki, mutta yksi kaunis ilta oli "pakko" jäädä yöksi...
Nyt ollaan kumpikin onneksi vaihdettu työpaikkaa. Edellisessä työpaikassa nimittäin ei enää sitten tullut paljon töitä tehtyä ja tuli käytyä siellä moikkaamassa myös vapaa-ajalla. Se meni aivan naurettavaksi ja meitä kumpaakin hävetti käytöksemme, kun kuitenkin tunnollisia työntekijöitä oltiin. Mutta nyt, kun olemme omissa työpaikoissamme, seurustelemme matalalla profiililla, viihdymme yhdessä ja rakastamme. No tällänen tarina. Että kyllä duunikaveristakin rakkaan voi löytää ;-)
- anis
joka on ihastunut.samassa työpaikassa mutta eri hommia tekemässä..Juu ja aika varma että hän on HETERO..,mutta ihastuminen piristää päivää kummasti,jos näkee edes vilaukselta.
- olen ennenkin
pari kertaa ihastunut naiseen,mutten koskaan ole pystynyt ajattelemaan esim. seksiä naisen kanssa.
Paitsi nyt, olen niin ihastunut häneen että ajattelen vaikka mitä. Hän todennäköisesti ajattelee etten edes pidä hänestä,koska välillä käyttäydyn jopa julmasti häntä kohtaan. Ja sydämessäni kuitenkin "riudun" tunteineni.
Hänellä on mies,ja minäkin olen hetero(?),
joten tilanne on aivan hullu, miten ihmeessä tällaiset ajatukset oikein syntyvät.
Hän on vain niin ihana ja valloittava persoona,että olen ihan myyty.
Minäkin varastan pieniä hetkiä hänen lähellään,työasia menee ihan ohi kun hän tulee siihen lähelle ja tekisi niin mieli koskea...- huua
... vai hetero?
Minä olin hetero, kunnes neljäkakkosena onnistuin katkomaan tiettyjä sisäisiä kytköksiä kasvatukselliseen taustaani. Jostain syystä huomasin käyttäväni paljonkin aikaa lesbo-palstalla, mitä seikkaa suuresti ihmettelin.
Tuo oli viime kesänä. Nyt elän suuresti rakastamani naisen kanssa, ja minusta tuntuu, etten aiemmin ole rakastunut ollutkaan.
Olen pikku hiljaa muistanut menneisyydestäni yhtä ja toista, minkä olen aikoinaan häpeän kanssa saatellut sisäisiin piiloihini - lukinnut näiden ovet ja heittänyt avaimet menemään, jotten itsekään olisi päässyt mokomiin käsiksi.
Sanoin itselleni: olen hetero, ja sen mukaan elin. Kovin onnellisia suhteeni eivät olleet - kaukana siitä! (En tosin voi tietää, oliko näillä seikoilla minkäänlaista syy-yhteyttä.)
Nyt arvelen, etten ole koskaan mikään hetero ollutkaan. Olen lymynnyt kaapissa itseltänikin, varsin taitavasti. Käsitykseni saattaa tietysti muuttua yhäkin toiseksi - niin on aina. :)
- nää viestit
jää lillumaan.sitte ku joku käy heittää jotain kuten mä nyt niin se aikasempi vasta tulee näkyyn.ihme hommaa!!!!!!!
- ihmettelen itsekin
Lisäksi pari vikaa viestiäni ovat menneet väärään kohtaan viestiketjussa tarkoittamattani...toivottavasti tämä nyt menee oikeaan kohtaan!!! Lillutilii..! :-/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507961Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662248Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2322149- 1451716
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251231Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511230Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991118Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65840Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58768Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7737