Uusia ok-taloja tutkiessa tuntuu siltä, että "arkkitehdit" suunnittelevat ne sisustuslehtien juttuja varten. Isot tilat ja paljon huoneita, kuitenkin säilytystilat keittiöössä olemattomat. On hienot takat, ei kuitenkaan tilaa takkapuille. Tai tilat kaikuisia, näyttää hienolta kuvissa, mutta tosielämässä ei voi olla siinä kaikuvassa melussa.
Vastaukset 4
- toinen..
Kyllähän arkkitehti suunnittelee talon yleensä perheen toiveiden mukaan. Toinen tykkää isosta tupakeittiöstä, toiselle riittää pienempi. Mitäs niistä kiistelemään?
- ierikka
kumpa keittiön suunnettilijat tietäisivät ettei
50cm kaappiin ole mikroja.mikron runkomitta voi olla alle 50,mutta kun ne tarvitsevat n.10cm tyhjää tilaa lauhdeilmalle.99% ilma-aukot vasemmalla sivulla,ainoa vaihtoehto on ylös puhaltava malli,mutta mistä?- niitäkin
Kyllä myöskin 50cm mikroja löytyy (Kuppersbuschilta).
Voit tutustua heidän valikoimaan täällä:
Inter Nes Oy
Sturenkatu 43 - 45
00550 Helsinki
09-622 2260
- looman
Just niinkuin kirjoitit! "arkkitehdit" haluavat vain nimen näkyville ja rahat pois ihmisiltä. Usein on niin että naapuruston luomat paineet aiheuttavat tälläistä rakentamista, kenellä on kuvauksellisin koti ja ketä sen on suunnitellut. Usein nämä ihmiset jotka näitä taloja tilaavat ei todellakaan tule ajatelleeksi että niissä on suorastaan järkyttävää asua ja olla. Menkääpä katsomaan vaikka Espoon asuntomessualueen taloja. Ei tiennyt monikaan asukas ennen muuttoa näihin taloihin, kuinka vaikeaa on kun ei pysty edes kahvia keittää ilman meikkiä ja aina on luettava kauppalehteä vaikkei siitä mitään ymmärtäisikään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791090
- 1041075
- 67512
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13430
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391