Hei Puerto Ricossa käynyt!
Onko kokemuksia Revoli Playa hotellista? Minkälainen aamiainen on hotellissa? Mitkä ovat mielestäsi ehdottomasti must-paikkoja, kun kaksi täysi-ikäistä naista lähtee reissuun Puerto Ricoon ensi kertaa???
Kertokaa, kiitos, kokemuksia. Meidän matka toteutuu toukokuussa.
Onko kokemuksia Revoli Playa hotellista? Minkälainen aamiainen on hotellissa? Mitkä ovat mielestäsi ehdottomasti must-paikkoja, kun kaksi täysi-ikäistä naista lähtee reissuun Puerto Ricoon ensi kertaa???
Kertokaa, kiitos, kokemuksia. Meidän matka toteutuu toukokuussa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ollaan kans menossa mieheni kanssa samaan hotelliin nyt huhtikuun lopulla. Pitänee kirjotella sitten teille, että minkälaista siellä oli ja mihin kannattaa mennä. Meillä on kans eka kerta kun mennään kanarialle, toivottavasti on odotusten mukainen.
Hei!Viime lokakuussa oltiin poikaystävän kanssa Revoli Playassa,2 viikkoa.Aamiainen oli TOSI hyvä(meidän mielestä).Siihen kuului pekonia,paistettuja kananmunia,papuja,erilaisia leikkeleitä,juustoja ja leipiä,pyttipannua,erilaisia pullia,hedelmiä,juomia ym ym. Todella hyvä aamiainen,kannattaa ottaa,jos aamiaista haluaa syödä!Ja sehän on tosiaan buffetaamiainen,eli saa syödä niin paljon kuin haluaa. :) Muutenkin oli todella siisti ja kiva hotelli,uima-allas tosin ei ollut kovin lämmin,vaikka esitteessä sanottiin että lämmitetty!Oisko sitten vain tiettyinä aikoina..?Mutta oli kyllä niin kuumat ilmat( 30 melkein joka päivä),joten oli kyllä kiva että altaan vesi oli viileä,sillä ei siinä altaalla ois muuten jaksanut olla kuumuuden takia.Vaateostoksille kannattaa kyllä lähteä Las Palmasiin,Puerto Ricosta ei oikein löytynyt.. Esim Lacosten liike löytyi kyllä shopingcenteristä(lähellä Revolia)ja pari muuta,joissa myytiin esim Onlyn vaatteita.Vastailen mielelläni lisäkysymyksiin!:)
Oltiin kahdesti 2006 .Ei valittamista.Allasalue tosi hyvä ainaskin silloin tosi lämmintä vettä.Kannattaa mennä vähintään kolmanteen kerrokseen niin aurinko paistaa aamuaikaisesta noin klo 17.00.Portaita ei tarvi kiivetä vaan ylöspäin nousevaa katua.Hyvällä paikalla,joka paikkaan sopiva matka.Eka kerros voi olla kalliota vasten!!!
Niin joo.Me oltiin ihan ekassa kerroksessa,ja terassin "näkymä" oli kallion seinämä,mutta siinä meni semmonen kiva polku ja kukkaistutukset,meitä tuo ei todellakaan haitannut.Otimme sieltä huoneen juuri sen vuoksi,että hinta oli paljon alhaisempi. Koko päivän paistoi myös sinne aurinko,joten pystyttiin myös siinä terassilla loikoilla päivisin. Mutta toki kaikille se ei ole sopiva vaihtoehto. Mutta meille se sopi hyvin!:)