Vaihdelaatikon öljyt

Nimimerkin mukaisella 1.6:lla -94 on nyt ajettu 200 tkm. Ajattelin vaihdattaa öljyt vaihdelaatikkoon ja ohjaustehostimeen.

Kannattaako ?? Onko hintoja tiedossa ??
5607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vaihtovälihän on aika tiuhaksi määrätty.
Pelkkä lodju 300-400mk. Kunnon öljy.

Äänestä
  • Vaihtoväli on muka aika tiuha?? Eihän niitä ole merkitty vaihdettaviksi ollenkaan!!

    Tarkoitatko hinnalla 300-400mk, pelkkää öljyn hintaa??

    Äänestä

  • Carina E kirjoitti:

    Vaihtoväli on muka aika tiuha?? Eihän niitä ole merkitty vaihdettaviksi ollenkaan!!

    Tarkoitatko hinnalla 300-400mk, pelkkää öljyn hintaa??

    No corollassa lodjun öljynvaihtoväli on 80thkm. Huoltokirjan mukaan. Nopeat vaijerivaihteet kulutta hätäsesti vaihtamalla synkrinirenkaita ja rasittaa öljyä.
    Pelkkä öljynhinta. Synteettiset, muun öljynvaihdon yhteydessä.

    Äänestä

vaihdattaa! Mobilin ATF on hyvä valinta öljyksi.

Äänestä
  • Mobil ATF synteettiset .Itse olen vaihtanu 40tkm välein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Carina E kirjoitti:

Nimimerkin mukaisella 1.6:lla -94 on nyt ajettu 200 tkm. Ajattelin vaihdattaa öljyt vaihdelaatikkoon ja ohjaustehostimeen.

Kannattaako ?? Onko hintoja tiedossa ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu