viikolla? Arvauksia.
Ihana Euribori viiltää kypsästä kinkustan mureita siivuja. Liha alkaa olla kypsää =)
Ihana Euribori viiltää kypsästä kinkustan mureita siivuja. Liha alkaa olla kypsää =)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ollaan vieläkin alempana kuin vuonna 2000. Ihme hässäkkä palstalla pienistä liikkeistä.
Olisikohan tuo ketjun avaaja sellainen, joka ei itse jostain syystä saa lainaa ja on kateellinen?
Tosihan on, että vaikka miten päin lasket, niin tällä hetkellä kannattaa ottaa se asuntolaina ja ostaa oma, jos siihen vain suinkin on mahdollisuus. Tavalliselle työssä käyvälle ihmiselle oma on edullisempi.
Vaikka kyllähän me vuokra-asuntojakin välitetään, tottakai. Joissakin elämäntilanteissa tarvitaan tilapäistä ratkaisua, tai pienituloinen voi saada tukea vuokraan mutta ei lainan maksuun. Ja joillakin asiakkailla taas on niin paljon rahaa, että ei ole väliä vaikka vuokraaminen tuleekin kalliimmaksi. Pääseehän siinä kaikista ylläpitohuolista eikä tarvitse sitoutua seiniin.
ovat tyytyväisiä siihen että korot nousee. Mainiota. Ei muuta kuin korot ylös, muulikinkut telttakylään, asunnot huutokauppaan, ja minä uutena asukkaana muulin kämppään.
Eli lisää koron nostoa, markkinat hyvät =)
ei ne nyt sentään 90% rommaa.
rommauksen, niin nappaan jonkun Kinkun kämpän. Ehkä juuri sinun? =)
riittää että sulla olis varaa asuntoon.
Näin on laskettu...
Perjantaina 4.85
4,85 on hyvä saldo yhdelle viikolle. Onko kenenkään palstan kinkun kipupiste 4,85 kohdalla??
Silloin täytyy mennä lomalla Hawaijin sijaan Thaimaaseen ja vaihtaa auto alle 40 000 hintaluokan peliin. Kyllähän se ahistais.
minun täytyy varmaan myydä jättimäinen smaragdini, ja ostaa pienempi.
T. Roope Ankka