Miten lämmintä Alanyassa on toukokuussa? Tarkeneeko ja saako hyvän rusketuksen? :) Mites yöelämä tuohon aikaan kun ei vielä kunnon turistikausi ole..?
onko lämmintä?
3
866
Vastaukset
- älä huoli :)
toukokuussa on päivisin 30 astetta ja illat myös lämpimiä. ihan alkukuusta saattaa illalla olla viileämpää. kuuma on ja rusketuksen saa! turistikausi on jo alkanut toukokuussa mutta se on ihan aluillaan :) ihanaa aikaa!
- paska puhetta
No ei todellakaan ole 30 toukokuussa pikkuisen yliammuttua. 25C päivisin. Monta kertaa oltu toukukuun lopussa ja 30c ei ole todellakaa näkynyt!
- tarkenee
Olen kerran ollut Kemerissä toukokuun lopulla ja silloin oli yleisesti päivällä n. 28. Meillä oli oma mittari mukana ja se varjoisassa paikassa.
Yöllä on vielä viileää, saattaa tarvita pitkähihaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h452929Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062701Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv362419- 322014
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151529- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051225- 1771193
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731050