Koko viikonlopun parasta ajamista, eturenkaan kuluminen esti vain taistelun ykköstilasta, mutta Mikan onneksi kaverit kilkkasi itsensä edestä pihalle ja Mikalle makea voitto. Tästä on hyvä jatkaa mestaruustaistelussa.
Mika Kallio näytti jälleen
8
1247
Vastaukset
- lucky strike
Niin... aina ei vaan kaverit kaatuile edestä pois. Mika on kyllä niitä miehiä, jotka aina tietävät mistä kiikastaa: jos ei kulu eturengas, niin kuluu takarengas, milloin on liikaa peesaajia, milloin edessä hidastellaan, milloin on pyörä etu- ja milloin takapainoinen, ja jos ei muuta niin moottori kakistelee tai rata ei ole mieluinen.
- Reiman
Altavastaajana kaluston puolesta joutuu Mika vaan taas kauteen lähtemään. Lisäksi Apriliaa kehitetään laajalla rintamalla koko ajan --- KTM:llä ei ole yhtä paljon resursseja.
Aprilia voi kauden lopussa olla jo pitelemätön vastustaja.
Lyhyessä Parc ferme -kuvassa näkyi lyhyt vilaus Mikan takarenkaasta kisan jälkeen, se oli murheellisessa kunnossa. Aivan kuin olisivat "kankaat paistaneet". Isoja paloja kulutuspinnasta ainakin puuttui.- vaan hidas
kuski. Hannu Hanhi tuuria.
- jarnoxx
vaan hidas kirjoitti:
kuski. Hannu Hanhi tuuria.
Hienosti kausi alkanut. Elokuussa pitää lähteä Brno:nin kisoja katsoon paikanpäälle.
- vähän
vaan hidas kirjoitti:
kuski. Hannu Hanhi tuuria.
"hidas". Et ainakaan tajua moottoriurheilusta tuo taivaallista. Mika tekee sillä kalustolla mikä hänellä on käytettävissään erinomaista työtä. (Yrittäisit sinäkin samaa :)
- Turo--Inkeri
voitto tuli hopealautasella, mutta ei sen väliä, se ei ole Mikan vika, jos muut eivät pysy pystyssä.
Eikä ollut taas epäilystäkään, kuka on nopein KTM-kuski.
Kallio ajaa taas maailmanmestaruudesta, ja joskos ne palaset nyt vihdoin loksahtaisivat kohdalleen.- Mikafani
Näkihän sen sokeakin silmillään, että rengas luisti alla, ei siinä selittelyjä tarvi. Oikeen pahaa teki, kun aatteli, että seuraava luisto voi viedä pyörän kumoon, Mika kun ei juurikaan hidastele, kun sen mikä on pakko.
- tertzi
Se on ihan sama miten se mika sen voiton saa napattua kaikki pisteet on kotio päin!! Toivotaan nyt että ktm:llä saisi mestaruuden ajettua. Onnea mikalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19418003Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903835Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu352013Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661446Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151344Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141314Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1231259- 811111