Koko viikonlopun parasta ajamista, eturenkaan kuluminen esti vain taistelun ykköstilasta, mutta Mikan onneksi kaverit kilkkasi itsensä edestä pihalle ja Mikalle makea voitto. Tästä on hyvä jatkaa mestaruustaistelussa.
Mika Kallio näytti jälleen
8
1236
Vastaukset
- lucky strike
Niin... aina ei vaan kaverit kaatuile edestä pois. Mika on kyllä niitä miehiä, jotka aina tietävät mistä kiikastaa: jos ei kulu eturengas, niin kuluu takarengas, milloin on liikaa peesaajia, milloin edessä hidastellaan, milloin on pyörä etu- ja milloin takapainoinen, ja jos ei muuta niin moottori kakistelee tai rata ei ole mieluinen.
- Reiman
Altavastaajana kaluston puolesta joutuu Mika vaan taas kauteen lähtemään. Lisäksi Apriliaa kehitetään laajalla rintamalla koko ajan --- KTM:llä ei ole yhtä paljon resursseja.
Aprilia voi kauden lopussa olla jo pitelemätön vastustaja.
Lyhyessä Parc ferme -kuvassa näkyi lyhyt vilaus Mikan takarenkaasta kisan jälkeen, se oli murheellisessa kunnossa. Aivan kuin olisivat "kankaat paistaneet". Isoja paloja kulutuspinnasta ainakin puuttui.- vaan hidas
kuski. Hannu Hanhi tuuria.
- jarnoxx
vaan hidas kirjoitti:
kuski. Hannu Hanhi tuuria.
Hienosti kausi alkanut. Elokuussa pitää lähteä Brno:nin kisoja katsoon paikanpäälle.
- vähän
vaan hidas kirjoitti:
kuski. Hannu Hanhi tuuria.
"hidas". Et ainakaan tajua moottoriurheilusta tuo taivaallista. Mika tekee sillä kalustolla mikä hänellä on käytettävissään erinomaista työtä. (Yrittäisit sinäkin samaa :)
- Turo--Inkeri
voitto tuli hopealautasella, mutta ei sen väliä, se ei ole Mikan vika, jos muut eivät pysy pystyssä.
Eikä ollut taas epäilystäkään, kuka on nopein KTM-kuski.
Kallio ajaa taas maailmanmestaruudesta, ja joskos ne palaset nyt vihdoin loksahtaisivat kohdalleen.- Mikafani
Näkihän sen sokeakin silmillään, että rengas luisti alla, ei siinä selittelyjä tarvi. Oikeen pahaa teki, kun aatteli, että seuraava luisto voi viedä pyörän kumoon, Mika kun ei juurikaan hidastele, kun sen mikä on pakko.
- tertzi
Se on ihan sama miten se mika sen voiton saa napattua kaikki pisteet on kotio päin!! Toivotaan nyt että ktm:llä saisi mestaruuden ajettua. Onnea mikalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 445884
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?845586Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2485501Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494689Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k314678Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1803939- 1413490
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!283126Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.243108Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe42881