SNS Pilot ja Profil

Luistelusuksiin tuli hankittua jo nuo Pilot-siteet, mutta mikä on tilanne perinteisen välineissä, onko niihin jo Pilot-siteitä, ja onko Profil poistumassa (puhutaan siis kuntohiihtäjän näkökulmasta)?
1413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eiköhän tuo profil ole jo katoavaa kansanperinnettä. Etsin itselleni perinteisen monoa ja katsomassani hintaluokassa missään ei ollut enää profil-siteitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiihtelijä.. kirjoitti:

Luistelusuksiin tuli hankittua jo nuo Pilot-siteet, mutta mikä on tilanne perinteisen välineissä, onko niihin jo Pilot-siteitä, ja onko Profil poistumassa (puhutaan siis kuntohiihtäjän näkökulmasta)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu