Derbin bensavalo

Niin sillasta että, jos joku tietäis et paljonko Derbi sendalla ajaa sen jälkeen kun b-valo on syttyny??????
47063
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Bensavalo syttyy kun tankissa on 1,2litraa bensaa(mopo suorassa) eli kyllä siellä vielä sellaset 30km ajaa ihan lepposasti(mopo siis kunnossa, eikä viritetty)(mopo kuluttaa täysitehoisena eli kurit poistettuna kaikista vähiten normaalissa ajossa)
30km jälkeen tankissa on vielä bensaa desi jos toinenkin, mutta moottori voi alkaa pätkimään, koska kaasariin pääsee ilmaa bensatankista.

Tälläiset ovat minun kokemukset (ja sitähän on paljon, kun tuo bensavalo tuppas palamaan koko ajan)

Äänestä
  • 1.3 litraa ;) ainakin ohjekirjan mukaan :D Anteeksi pilkun viilauksestani :D

    Äänestä

  • 1.3 litraa ;) ainakin ohjekirjan mukaan :D Anteeksi pilkun viilauksestani :D

    Äänestä

  • Asiassa. kirjoitti:

    1.3 litraa ;) ainakin ohjekirjan mukaan :D Anteeksi pilkun viilauksestani :D

    Hyvä kun korjasit. Sinällään tuolla ei ollut merkitystä, mutta hyvä kun saadaan kitkettyä väärät informaatiot pois tältä palstalta. Tosiaan, se olikin tuo 1,3litraa kun tarkemmin muistelen... Derbikin jo viety aikapäiviä pihasta, niin en voinut tarkistaa ohjekirjasta kun se olennaisesti lähti mopon mukana :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaz93 kirjoitti:

Niin sillasta että, jos joku tietäis et paljonko Derbi sendalla ajaa sen jälkeen kun b-valo on syttyny??????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu