Onkohan siis mahdollista saada jotain huumaavaa ainetta jos aikoo papa- kokeeseen...Pelkkä sisätarkastuskin on niin suurta kärsimystä, että en uskalla edes ajatella papa-koetta.
Pitäisi kuitenkin mennä kun on joskus puoltoista vuotta sitten todettu ulkosta kondyloomaa, että eiköhän se sitte oo sisäistäkin...ja lääkäri sillon sano et pitäs vuoden kuluttua kyllä viimestään menä papa-kokeeseen.
Aattelin, että kun jotkut on joskus hammaslääkäripelkonsa takia saanu jotain huuomausaineita niin voiko niitä saada papaakin varten? Ja maksaakohan sellainen paljonkin? Mikään burana kun ei minua rauhota tai poista kipua.
Olen siis nyt 19v.
Kiitos vastauksista etukäteen!
huumaus
papa-kokeeseen?
2
163
Vastaukset
- ...........
mut ainahan voit kysyä lääkäriltä/puhua asiasta ennen papaan menoa... ei se papa kyllä niin hirveesti satu, ite joudun kolposkopiaan ja pelottaa ihan saatanasti!!
- Juupajuup
Totta kai sinun kannattaa kysyä asiaa, ilokaasua tai jotakin rauhoittavaa. Ehkä mielenterveyspuolen erikoislääkäri voisi myöntää sulle pari nappia rauhoittavia, jos kerrot fobiastasi.
Kunnallisella puolella ei ehkä niin helposti olla asiakaslähtöisiä kuin yksityisellä, joten kannattaa harkita sitäkin, josko maksaisi enemmän ja kävisi yksityisellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062591Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182307Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.481889Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141453- 321453
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201073En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.65960