Onkai nuin kapea rinkula ihan tyhmän näkönen aikuisen miehen sormessa? Kai se 4 mm sais vähintään olla leveä, vai mitä mieltä on yleisö?
2 mm leveä sormus
Iso-B
41404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tai 3mm on kans ihan hyvä isoihin sormiin.. me ostettiin eka 2mm mut ei viititty pitää, nyt on kummallakin 4mm eikä ollu etes kalliit..tilattiin yhestä verkkokaupasta..
Mieheni nyt halusi etukäteenkin paksumman sormuksen eikä ihan ohutta, eli hänellä nyt jompi kumpi, 4 tai 5 mm, minulla 3-4 mm. Noissa kaupoissakin sanoivat, että miehelle yleensä tulee paksumpi sormus, siksikin kun nainen saa vielä toisen siihen seuraksi:)
Kyllä, on tyhmän näköinen ja lisäksi epäkäytännöllinen. Sileä, 6mm leveä ja 1.75mm paksu "putkenviipale" se olla pitää. Ei mene kieroksi ja soikeaksi kuten yleensä sormukset meillä miehillä. Maksaa tietty vähän enemmän mutta niinhän sitä sanotaan että: "Köyhän ei kannata ostaa halpaa", "Kerranhan se kirpaisee" ja "Elämä on!"
Maksoi muistaakseni n.330€.
ei kai se tyhmän näköinen ole mutta noin ohuissa sormuksissa on oikeesti se vaara että se saattaa vääntyä pitkän käytön myötä. mutta jokainenhan sen valitsee makunsa mukaan, ota sellainen sormus jota "jaksat" katsella vuodesta toiseen.