otin ylimääräisen aamuyön koska eräs kolleega oli sairastunut.minusta on hyvä tehdä aamuöitä ja nyt kun pystyin tekemään vankilallemme palveluksen oli tilanne loistava.tänään edessä super raskas rintareeni.aloitan vinopenkillä josta siirryn ristikkäistaljaan josta pulloveriin.lopuksi sotilaspenkkiä omalla painolla.eihän sotilaspenkki tuossa vaiheessa varmaan paljoa kulje, mutta lihaksen tekemä työ onkin tärkeintä.ja tänä yönä herkutellaan, tilaan ennen yötä pizzan ja vien sen töihin.kokona perhepizza, niin saa muutkin kolme tai neljä ukkoa herkkua.huomenna pitäisi lähteä ylimääräisiin hommiin, niin täytyy ehkä ottaa pienet unetkin yöllä.taidan nukkua vain pari tuntia, koska olen huomannut että jotkut jotka ei nuku katsovat vähän pahasti.en tiedä syytä, koska meidänkin vankilan vartijoista varmasti ainakin 60 prossaa nukkuu töissä yö aikaan.eli enemmistön tapaan minäkin lusin.no mutta palataan asiaan joskus puolen yön aikaan jolloin aloitan vuoroni.hyvää päivän jatkoa jokaiseen vankilaan suomen niemellä.
aamuyö taas
aamuyö edessä
41076
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yöllä nukkuminen on tosi raskasta. Onneksi veljemme omia vaivojaan säästämättä saivat unikorvauksen nostettua korkeammaksi.
ja vain viisi rossaa.mitähän meni liiton taskuun?erikoistarkastajan virka risessä?palautuuko liiton puh joht enää keravalle?
enää tyrki sitä tänne. Lähetä turkuun ja graniittiomena kärkeen.
parhaasta päästä vankeinhoitajia.ettekö te halua hänen vankkumatonta ammatitaitoa enää sinne puutarhallenne?lampaiden kanssa touhuamaan ja kiskon vankeja paapomaan..