LUKEKAA KAIKKI TÄMÄ!

<3 PikkuPallero <3

OSTAN AKAATTIKOTILON. KOTILON KORKEUS VOISI OLLA NOIN NELJÄ-VIISI SENTTIMETRIÄ. MINÄ ASUN TAMPEREELLA, LIELAHDESSA. KOTILO PÄÄSEE HYVÄÄN KOTIIN LUULTAVASTI LOPPUIÄKSEEN TOISEN KOTILON SEURAAN. AIEMPI KOTILO ON YHDENTOISTA KUUKAUDEN IKÄINEN. KIINNOSTUNEET: ÄLKÄÄ VASTATKO PALSTALLE VAAN SÄHKÖPOSTIINI
[email protected]
MAKSAN KOTILOSTA KOLME EUROA.

2

851

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huomp.

      Kun kirjoitat koko tekstisi CAPSILLA, se kuulostaa aivan siltä kuin huutaisit, eikä viestistä tule kovinkaan asiallinen eikä "luotettava". Luulen sinun haluavan vain, että viestisi huomataan. Mutta kyllä se huomataan ihan ilman capsiakin yhtä lailla.

      Toisekseen akaattikotiloiden korkeuksia harvemmin mittaillaan. Kuoren pituutta lähinnä.

      (ainahan sitä sanotaan että eläin tulee hyvään kotiin, mutta mitä se sitten todellisuudessa on ja uskotaanko sitä viestien perusteella, on sitten asia erikseen.)

      • <3 PikkuPallero <3

        Joo, aattelin vaan et kaikki huomais viestin. Joo, ja pituuttahan mä tarkotin, kirjotin vahinkossa vaan korkeus (koiria käsiteltäessä oon tottunu säkä mittaukseen) ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      207
      7108
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4672
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4494
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      73
      3302
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1965
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1717
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1690
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      41
      1590
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1479
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1247
    Aihe