Ostin -02 1,9 SDI polon, jossa ilmastointi.
Tänään ajellessa sitten testailin, eikä sillä AC napilla mitään vaikutusta ollut. Ulkona 10'C. Olisi kai pitänyt lähteä viilentämään...
Ja jos laitan kuumalle, ja sitten kylmälle, kestää monta minuuttia ennenkuin se ilma jäähtyy... mistähän johtuu?
ilmastointi
5
734
Vastaukset
- vesikään kattilassa
heti kiehu vaikka laitat levyn päälle.
- Tseba
Mahtaa olla kylmäaineet vähissä => ilmastointilaitteen huolto
- pooolo
Auton kun juuri ostin, niin sovittiin, että jos ei ilmastointi toimi niin laittavat kuntoon... millä vois testata paremmin sitä ilmastointia, kun kuitenkin aika rajoilla ( 7 ... 12 astetta) että toimiiko? kun kyllähän se kylmää puhaltaa kuiteski.
5 sen pitäis lähtee pyörii, mutta ei sitä huomaa jos ulkonaki on vaan 6.
Millanen operaatio mahtaa olla kylmäaineen lisäys? - Tseba
pooolo kirjoitti:
Auton kun juuri ostin, niin sovittiin, että jos ei ilmastointi toimi niin laittavat kuntoon... millä vois testata paremmin sitä ilmastointia, kun kuitenkin aika rajoilla ( 7 ... 12 astetta) että toimiiko? kun kyllähän se kylmää puhaltaa kuiteski.
5 sen pitäis lähtee pyörii, mutta ei sitä huomaa jos ulkonaki on vaan 6.
Millanen operaatio mahtaa olla kylmäaineen lisäys?Kannattaa viedä takaisin myyjälle tarkistukseen ,jos kerran ovat luvanneet korjata, ei se heille pitäisi kovin kummoinen homma olla.
Kyllä uudemmassa lähtee heti puhaltamaan kylmää. - pooolo
Tseba kirjoitti:
Kannattaa viedä takaisin myyjälle tarkistukseen ,jos kerran ovat luvanneet korjata, ei se heille pitäisi kovin kummoinen homma olla.
Kyllä uudemmassa lähtee heti puhaltamaan kylmää.Vein, ja liikkeen laskuun korjasivat. oli aineet lähteneet kävelemään jonnekin, tekivät täyttöhuollon.
Sain kuitin, jonka täyttökone antaa. siinä oli mm. että vuotoja ei havaittu ja uutta ainetta lisätty....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak453927Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka222975- 322540
- 321869
- 521454
Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua
Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas4441420Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?
Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode431383- 371260
- 531180
Mitäs mieltä
Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho161165