Ostin -02 1,9 SDI polon, jossa ilmastointi.
Tänään ajellessa sitten testailin, eikä sillä AC napilla mitään vaikutusta ollut. Ulkona 10'C. Olisi kai pitänyt lähteä viilentämään...
Ja jos laitan kuumalle, ja sitten kylmälle, kestää monta minuuttia ennenkuin se ilma jäähtyy... mistähän johtuu?
ilmastointi
5
780
Vastaukset
- vesikään kattilassa
heti kiehu vaikka laitat levyn päälle.
- Tseba
Mahtaa olla kylmäaineet vähissä => ilmastointilaitteen huolto
- pooolo
Auton kun juuri ostin, niin sovittiin, että jos ei ilmastointi toimi niin laittavat kuntoon... millä vois testata paremmin sitä ilmastointia, kun kuitenkin aika rajoilla ( 7 ... 12 astetta) että toimiiko? kun kyllähän se kylmää puhaltaa kuiteski.
5 sen pitäis lähtee pyörii, mutta ei sitä huomaa jos ulkonaki on vaan 6.
Millanen operaatio mahtaa olla kylmäaineen lisäys? - Tseba
pooolo kirjoitti:
Auton kun juuri ostin, niin sovittiin, että jos ei ilmastointi toimi niin laittavat kuntoon... millä vois testata paremmin sitä ilmastointia, kun kuitenkin aika rajoilla ( 7 ... 12 astetta) että toimiiko? kun kyllähän se kylmää puhaltaa kuiteski.
5 sen pitäis lähtee pyörii, mutta ei sitä huomaa jos ulkonaki on vaan 6.
Millanen operaatio mahtaa olla kylmäaineen lisäys?Kannattaa viedä takaisin myyjälle tarkistukseen ,jos kerran ovat luvanneet korjata, ei se heille pitäisi kovin kummoinen homma olla.
Kyllä uudemmassa lähtee heti puhaltamaan kylmää. - pooolo
Tseba kirjoitti:
Kannattaa viedä takaisin myyjälle tarkistukseen ,jos kerran ovat luvanneet korjata, ei se heille pitäisi kovin kummoinen homma olla.
Kyllä uudemmassa lähtee heti puhaltamaan kylmää.Vein, ja liikkeen laskuun korjasivat. oli aineet lähteneet kävelemään jonnekin, tekivät täyttöhuollon.
Sain kuitin, jonka täyttökone antaa. siinä oli mm. että vuotoja ei havaittu ja uutta ainetta lisätty....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?393001Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352238Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari482149Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa792009Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh541736Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571469Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161452Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451279Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1111186Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian160925