Hotelli Siam Bayshore, joko siellä on altaan reunalla olevat huoneiston jo remontoitu? Eli niihin pääsee asustamaan.
Siam Bayshore
2
551
Vastaukset
- hotelli...
Tämä hotelli oli kymmenen vuotta sitten kun oli siellä vielä viihtyisä hotelli. Se oli kivasti syrjässä, eikä sillon vielä ollu muita hotelleita ja laituria ihan lähellä. Syksyllä kun kävin siellä kävelemässä niin onpa jotenkin sekin seutu muuttunu.
Tuntuu myös olevan venäläisten ja intialaisten suosiossa. En kyllä maksaisi enään tästä hotellista
sitä mitä nykyään pyydetään. Kaikki muuttuu ei maha mittään.- hotellin
eteen vilkkautta. Täysin järkyttäväksi edusta muuttuu uudenvuodenyönä. Kauppiaita ja ihmisiä tunkee aukiolle niin paljon että tuntuu ettei etenemään pääse kuin metrin tunnissa.
Palataan vielä ajassa taaksepäin. Aikaan jolloin koko hotellia ei edes ollut olemassa. Paikalla oli pieni ja rauhallinen uimaranta. Rannalla toimi perheyritys. Kovia hääräilemään. Pölyävän tien toisella puolella oli pari kojua. Toisessa keittiö ja pitkä puupöytä ruokailijoille. Mamma teki loistavaa Tom Yamia. Hiki tippui krapulaisen turistin otsasta sitä lappaessa. Megkhongia päälle.
Yhdessä kojussa olivat äijän rantakamat. Parit skootterit yms..
Äijä oli n. 150 cm pitkä mutta harteikas. Oli hällä ikivanha moottoripyörä johon oli ruuvaillut kiinni kaiteilla varustetun sivuvaunun. Sillä toimitteli tavarankuljetukset.
Känniseen päähäni välähti eräänä päivänä että haluan uuden tatskan. Minä äijältä kyselemään mistä sellaisen tähän aikaa päivästä saisi. Heti piti toimia. Äijä hyppäsi pyörän päälle, minä taakse, sekarotuinen rakki sivuvaunuun ja menoksi. Silloin tatuointiliikkeitä ei ollut pilvin pimein. Pysähtyi yhden kohdalle joka oli kiinni. Äijä sanoi eikä mitä, höhlä nukkuu ja siirryimme potkimaan takaovea. Jonkun ajan päästä oven avasi mielenkiintoisen näköinen ukkeli jonka tunnistin alan taitajaksi. Venytteli ja sanoi käyvänsä paskalla ja syövänsä aamiaisen.
Me äijän kaa käytiin sillä aikaa vihannestorilla hakemassa rantakuppilaan täydennystä. Hauva mukana.
Tultiin takaisin, pikkukuva hakattiin ja päivä jatkui.
Jotenkin tuntuu että ennen Pattayalla paistoi aurinko joka päivä.. sanailee 27 x ....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1268897
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1455374Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333825Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352634Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581562Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376