Mystistä

Varjo

Selailin FireBirdillä (0.6) ja kuuntelin musiikkia xmms:llä kuten yleensä. Tähän mennessä Firebirdin urlin täydennys on bugittanut siitä asti kun vaihdoin blackboxin icewm:ään (1.2.7) niin että se ilmestyy aivan väärään paikkaan, yleensä jompaan kumpaan yläkulmaan eikä välttämättä edes näy kokonaan.
Sitten sammutin molemmat ohjelmat, käynnistin xawtv:n leffan ajaksi ja käynnistin nyt sitten sen jälkeen ensiksi mainitut ohjelmat uudestaan.
Nyt xmms:n koko playlist oli tyhjä ja FireBirdin toolbariin oli ilmestynyt takaisin search-kenttä vaikka poistin sen aikanaan kun ohjelman käyttöön otin ja siitä asti se on poissa ollutkin. Siinä se nyt kumminkin taas möllötti. Muut asetukset eivät olleet muuttuneet.
Onneksi bookmarkit eivät olleet kadonneet, silloin olisi vituttanut oikein viimeisen päälle. :)

Meinasin sanoa että url-rivikin toimi taas normaalisti mutta huomasin sitten että näemmä bugittaakin vain silloin kun selain on ruudun kokoinen (kuten yleensä on). Kaiketi korjattu 0.6.1:ssä. Päivitän kun jaksan.

1

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannata

      Ei kannata päivittää ton takia. Sama kävi mulle uudessa versiossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      102
      6558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      87
      4987
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      107
      3238
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      31
      3098
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2285
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1656
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1281
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1242
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1146
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      924
    Aihe