Ollaan pienen Lauran 3v. onnelliset vanhukset.
Meille syntyi toinen tyttö heinäkuussa ja ristiäiset lähenee eikä vieläkää ole varmuus nimestä. Mikä nimi sopis hyvin Lauran siskolle? Sanokaa myös mitä mieltä ootte ekan lapsen nimivalinnasta? Ehotelkaa nyt niitä siskon nimiä saa olla kaks tai kolme nimeä. KIITOS!!!
Meille syntyi toinen tyttö heinäkuussa ja ristiäiset lähenee eikä vieläkää ole varmuus nimestä. Mikä nimi sopis hyvin Lauran siskolle? Sanokaa myös mitä mieltä ootte ekan lapsen nimivalinnasta? Ehotelkaa nyt niitä siskon nimiä saa olla kaks tai kolme nimeä. KIITOS!!!
Vastaukset 11
Vanhimmat
tai Serina
Aino, Anni, Annu, Eeva, Ella, Elsi, Emma, Iida, Ilona, Juulia, Juuli, Kiira, Lydia, Liina, Maaria, Meri, Meeri, Milja, Niina, Natalia, Noora, Satu, Saana, Salla, Siiri, Suvi, Sonja, Silva, Sofia, Tytti, Tuuli, Ulla, Veera, Verna, Vilma, Vappu
esim.
Aino Silva Sofia
Liina Maaria
Laura ja Veera, Laura ja Saara, Laura ja Leeni, Laura ja Petra, Laura ja Roosa, Laura ja Ronja, Laura ja Siru.
Esim. Veera Lotta Vilhelmiina olis kiva nimi. Laura on perinteinen, hyvä nimi.
Maria Anniina
Elina Kristiina
Hanna Maria Henriikka
Katri Eveliina
Riina Sofia
Sonja Aleksandra
Sandra Johanna
Johanna Maria
Musta on omalla tavallaan tosi söpöä, jos siskosten nimet alkaa samalla kirjaimella, tai jotenkin muuten "rimmaavat". On tietty joidenkin mielestä liian imelää, tiedetään... Mutta ehdotuksia nämäkin:
-Linda
-Lotta
-Liina
Tai miten olisi:
-Noora
-Maria
-Maaria
...?
Liisa
Liina
Leena
Lotta
Linnea
Loviisa
Veera
Saara
Miira
Milja
Karita
Sonja
Iiris
Paula?
minäkin kannatan paulaa. sopivat todella hyvin yhteen: laura ja paula
Lauran pikkusysteri on tietysti Lara (Croft)
Laura ja Noora
Laura ja Ella
Laura ja Veera
Laura ja Aurora
Laura ja Tinja
Laura ja Taika
Noora Iida Amanda
Ella Aada Aurora
Veera Karoliina
Aurora Wilhelmiina
Tinja Tuulia
Taika Tiia Tuulia
Laura ja Iida (molemmat vanhoja nimiä)
Laura ja Veera (jotenkin vaan sopivat yhteen)
Laura ja Kerttu (molemmat vanhoja nimiä)
Laura ja Linda (molemmat L-kirjaimella)