bonus

tuli tossa viime kesänä mokattua ja auton ajoin ojaan ja promilleja löyty.. nyt sit ostin uuden auton.. edellises oli boonuksia liikennevakuutuksesta 30-40 prosenttia.. olenko menettänyt kaiken bonuksen vai osan vaan.. ?
tyhmyydellä on aina iso hinta, ja kärsinyt olen rangaistukseni.. asiallisia vastauksia, kiitos
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaikista parhaiten se sinun oma vakuutusyhtiösi. Näkyy myös sitten vakuutuskirjassa, kun uusi lasku tulee. Vakuutusehdoissa (semmoinen lehdykkä) on yleensä taulukko, jossa kerrotaan miten bonukset putoavat riippuen vakuutustapahtumien määrästä, ja miten taas kasvavat kun vakuutustapahtumia ei ole.

Äänestä
  • Rattijuoppo joutuu maksamaan kaiken takaisin, joten vakuutusyhtiön maksamat korvaukset ovat vain laina ja siksi niiden ei pitäisi vaikuttaa bonuksiin lainkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


opittu kirjoitti:

tuli tossa viime kesänä mokattua ja auton ajoin ojaan ja promilleja löyty.. nyt sit ostin uuden auton.. edellises oli boonuksia liikennevakuutuksesta 30-40 prosenttia.. olenko menettänyt kaiken bonuksen vai osan vaan.. ?
tyhmyydellä on aina iso hinta, ja kärsinyt olen rangaistukseni.. asiallisia vastauksia, kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu