kun pistää minkä tahansa (asiallisen) hakusanan googleen, niin linkkejä klikkaamalla niistä tulee melkein aina kerran tai kaksi popup-ikkuna, jossa on mainoksia tai muuta roskaa (ei siis avaa oikeaa sivustoa).. tänään taisi olla jotain xxx-viihdettä. Onko virus,vai asetuksissa jotain mätää? Toivottavasti joku osaa auttaa..
[Mikä on muuten oikea monikon elatiivi sanasta haku (vrt. koirat - koirista). Onko se 'hauista'? Sori, tää meni vähän ohi aiheesta.. kai...]
Googlen hauista
4
531
Vastaukset 4
- Torak
Käytätkö google.com:ia vai google.fi:tä?
Tuli mieleen että jos käytät .com:ia niin siellä voi olla SafeSearch Filtering asetus pois päältä. - Hakukonemarkkinointia.fi
Kuulostaa kovasti siltä, että koneellesi olisi päässyt jossain kohden nk. adwarea.
Jos virusohjelmasi ei tuota osaa poistaa, niin sitten kannattaa kokeilla adwaren poistuun erikoistuneita ohjelmia, esim.
http://www.lavasoftusa.com/products/ad_aware_free.php (kotikäytössä ilmainen)
2k - selainta käytät
????????
- siis...
IE7. Ei tää ongelma oo aina ollu, ehkä parisen viikkoa. On vaan hiukkasen ärsyttävää. Kun ei tiedä, mille aikuisviihdesivuistoille pomppii, vaikka etsii koulujuttuja tms.
Latasin sen Lavasoftin, en kyl ehkä osannu käyttää tai mistä lie johtuu, koska ongelma ei hävinnyt. Pistin kyllä "full scan" -valinnan ja se skannaili konetta jos vaikka kuinka kauan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501178- 16815
- 68732
- 63725
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 16421
- 34404
- 35399
- 32393