Siis kysyn nyt muutaman kyssän:
1. Voiko ihmesestä ja hamsterista tulla parhaat kaverit?
2. Miten hamsteri kuljetetaan eläinkaupasta kotiin?
3. Voisiko hamsterin häkkiin laittaa esim porkkanaa kun se tulee ensimmäistä kertaa kotiin?
1. Voiko ihmesestä ja hamsterista tulla parhaat kaverit?
2. Miten hamsteri kuljetetaan eläinkaupasta kotiin?
3. Voisiko hamsterin häkkiin laittaa esim porkkanaa kun se tulee ensimmäistä kertaa kotiin?
Vastaukset 6
Vanhimmat
1. Voiko ihmesestä ja hamsterista tulla parhaat kaverit? Riippuu millä tavalla, jos niinku koirasta ja ihmisestä, niin ei (?)
2. Miten hamsteri kuljetetaan eläinkaupasta kotiin? Joko eläinkaupassa se laitetaan pahvilaatikkoon jossa reikiä, ja sinne puruja, tai voi myös osaa kuljetuskopan.
3. Voisiko hamsterin häkkiin laittaa esim porkkanaa kun se tulee ensimmäistä kertaa kotiin? luulen että voi, riippuu miten se on tottunu. Mut voisinpa sanoa joo
Mulla on ollu vast kaks hamsteria, ni joku voi viel varmistaa :)
Halusin vaan sanoa , että kannattaa ostaa kuljetuskoppa! ^^)
Minä ostin ainakin...:>
Sitä voi käyttää uudelleen..jne.
eivät suostu laittamaan pahvilaatikkoon, vaan edellyttävät kopan ostoa, ellei omaa ole.
Mutta sellainen kannattaa hankkia, esim jos tulee tarve lähteä e.lääkäriin niin se on ehdottoman hyvä olla olemassa.
Voi perjaatteessa: ) itsestäni ja hamsteristani on tullut vähän niinkuin parhaat kaverit siihen kyllä menee vähän aikaa. Hamsterini tulee aina kädelle kun laitan käden häkkiin ja muutenkin se on kuin enkeli kanssani:)
Eläinkaupasta voi ostaa kuljetuskopin ja kuljettaa siinä taikka sitte annetaan pahvilaatiokko jo on lyhytmatka
Hamsterille voi laittaa häkkiin esim porkkanaa ekana päivänä.
2:No ne laitetaan pieneen pahvilaatikkoon.
3:Voi
SHY:n sivuilla: http://www.hamsteriyhdistys.net/
Löydät sieltä paljon hamsteritietoa, esimerkiksi vastauksia noihin kysymyksiisi :)