Sisarukset

ovat niin

:::
Kovin tärkeitä ja rakkaita vai onko tullut
perintöriitoja?
Onko veri vettä sakeampaa?

12

472

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulleet kovin rakkaiksi, elämä on vieroittanut liian varhain. Aikuisena sitä suhdetta ei enää osata luoda...siksi kai oma perhe on tiiviisti yhdessä usein...Mutta voisin kai sitä minäkin ottaa yhteyttä pannaas harkintaan.

    • yhen kanssa

      ainakin kolkyt vuotta ja toisen kanssa nähty 3 kertaa kolmenkymmenen vuoden aikaan ja yhen kannsa viisi.
      Eipä juuri tunneta!
      Hyvä niin!
      Ei tuu riitaa.

      • joskus että

        muka olis "Minulla Hyvätvälit", joskus nuorenpana


    • en tiedä mitä toi "veri vettä sakeampaa" oikein tarkoittaa, mutta sisareni ja yksi veljistäni ovat minulle rakkaita ja läheisiä; toinen veljistäni on pahasti luonnehäiriöinen ja on huijannut itselleen sekä veljeni että minun tontit (ok, olimme huomattavan naiveja ja uskoimme hänen puheisiinsa) sekä viimeiksi vielä tyhjensi mamman säästot ("miun kirsturahat") että pääsi Karibialle mellastamaan nuorien tummaihoisten tyttöjen kanssa.

      • minun suvustani

        Suomessa on ja on ollut aina luonnehäiriöisiä. Saitteko edes mitään tuliaisia Karibialta?


      • minun suvustani kirjoitti:

        Suomessa on ja on ollut aina luonnehäiriöisiä. Saitteko edes mitään tuliaisia Karibialta?

        jonka veljeni tekaisi 62-vuotiaana 26-vuotiaalle tytölle, synnytti Suomessa, otti lapsensa ja meni turvakotiin odottamaan koneen lähtöä kotimaahan. Sen jälkeen ei ole kuultu muuta kuin äiti ja lapsi voivat hyvin; tytöllä on iso suku ja vaikka ovatkin köyhiä poitävät yhtä ja tukevat (ehkäpä vielä neuvovatkin?) toisiaan. "Kansainvälinen miljonääri-liikemies" joka matkusti Karibialle äitinsä kirsturahoilla oli tytön jo toinen gubbe; eka oli gringo joka oli kuusissakymmenissä kans ja kuolla kupsahti, mutta no jopas, ei sillä ollutkaan kun vanha traileri jossa tyttö istui kun tapasi veljeni.....


    • Sinimarjanen

      suurempia ongelmia perinnön jaossa aikanaan
      ja muutenkin sisarusten kanssa on kaikki mennyt
      ihan hyvin.
      Tärkeitä ja läheisiä minulle heistä jokainen.

    • Eräs vanhempi

      Eipä ole tullut kun ei ole perintöjä jaettu. Puuttuuko sinulta jotain elämästä kun täytyy toisten peritöriitoja kysellä? Pinnistäs nyt kovasti ja mieti mitkä asiat sinulle kuuluu ja mitkä ei. Kerro enemmän itsestäsi ja ahtaumistas tunne älyn puolelta.

    • jos nyt muistan

      Tänään puhuu raha ja omaisuus sille kenelle se kuuluu.

    • RosaLiiin

      ...ja kaikin puolin mukavia miehiä, kaikki kolme veljeäni.

      Monesti olen apua saanut ja ovat korvaamattomia varsinkin kaikissa tekniikkaan liittyvissä pulmissa.

      Onhan sisarussuhteet yleensä ihmisen pisimpiä ihmissuhteita, paljon yhteisiä kokemuksia ja toilailuita joita kiva muistella.

      • sukuläheisyyttä

        Meitä on viisi, mutta vain yhden sisareni kanssa
        soittelemme ja harvakseltaan tapaillaan.

        Asumisen välit ovat valtavan pitkät ja sitä jotenkin vain on erkaantunut.

        Nuorinapareina kyläiltiin ahkerastikin, se vain on jäänyt.

        Perhekuviot vaihtuneet sunmuuta, tulleet uudet tuttuperheet läheisiksi.


    • Henkistä heikkoutta

      Eihän pakolla kukaan voi rakastaa. Onko rakkaus yksipuolista? Mieleeni tulee eräs joka varmaan pettyi kun huttu menikin sekaisin. Parasta katsella omaa takapihaa ja sisarus suhteita. Elämä on tekoja. Kanssakäyminen peliä, jotkut eivät vaan osaa pelata joukkuepeliä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3774
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3169
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2375
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      1990
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1642
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1621
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1463
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe