sims2 pack clean installer

moroo
1307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...ensinnäkin sinun pitää purkaa tuo ladattu paketti/talo. Tämän jälkeen klikkaat kerran tuota purettua pakettia ja valitset "avaa sovellutuksessa" ja sitten Clean Installer. Nyt Installer avautuu ja näet edessäsi lista osista, joista talo koostuu ja mitä se sisältää ja jokaista osaa klikkaamalla avautuu pieni ruutu, jossa näkyy osan kuvake. Jokaisen osan edessä on ruksattu laatikko ja klikkaamalla ruksin pois, estät tuota kyseistä osaa asentumasta peliin. Kun olet valmis, klikkaat alalaidasta "instal". Muista kuitenkin, että vaikka ruksaisitkin pois kaikki osat jotka tarvitsevat sellaisen lisäosan jota sinulla ei ole, saattaa tuo talo silti kaataa pelin, varsinkin jos se on tehty tuolla kyseisellä lisäosalla. :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhahshhshdeddnajs kirjoitti:

moroo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu