ETTÄ MALESIASSA SATAA AINA?KATSOIN TILASTOJA JA MARRASKUUSSA SATAA 19 PÄIVÄÄ JA YLI 200MM!JA SITÄ MYYDÄÄN AURINKOKOHTEENA,IHME JUTTU.
PITÄÄKÖ
3
1108
Vastaukset
- .......
Malesiassa sateita tulee kuin ihan missa muuallakin trooppisissa maissa. Kun sataa niin yleensa vetta tulee rankasti mut sit se loppuu yleensa niin nopeasti kuin tulikin.
- mutta huom
Kyllä Malesiassa sataa usein. Mutta huomaa, kun on merkitty sadepäivä, niin se tarkoittaa lyhyitä sadekuuroja. Useimmiten ne kuurot tulevat samaan aikaan, esim iltapäivällä. Olin hiljattain Kuala Lumpurissa ja melkein aina sade alkasi klo 18.30. Minun oiti nimittäin juuri siihen aikaan lähteä majapaikasta liikkeelle ja tosi usein sade alkasi juuri silloin. Harvoin satoi aamulla ja aamupäivällä.
- kuuro
Joulu-helmikuussa kuutisen viikkoa Malesiassa. Tunnin parin ukkoskuuro ei haittaa, tekee vain ilman raikkaammaksi ja jaksaa taas painaa. Joka päivä ei kuurojakaan ja jatkuvaa lorinaa niin kuin meillä ei ollut. Rannikolla tuntui olevan "kuivempaa", pilvet tippuivat vasta sisämaassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676