Ruokaöljy silmässä

apuaa...,.,

aloin ottaa silmämeikkiä pois ruokaöljyllä niin huomasin sen jälkeen et sitä valu kumpaanki silmään vahingos ja huomasin että näin sumeasti.Pesin äkkiä pois sen vedel ja huuhtelin silmiä monta kertaa ja nyt näen taas kunnol..sanokaa haittaako tollane?? jäiköhän mun silmäään nyt öljyä?? asiallisia vastauksia pian!!

9

9282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (o_o)

      Jos silmiäsi ei kirvele ja näet niin kuin ennenkin,niin ei sitten tullut silmiisi mitään
      haittaa,ja sait silmäsi pestyä öljystä.
      Ruokaöljyhän ei edes ole mitään myrkkyä.

    • Anonyymi

      Sama ongelma. Puhdistin meikin oliiviöljyllä ja nyt tuntuu vähän sumealta. Onko vaarallista?

    • Anonyymi

      No, mä taas laitoin oliiviöljyä mun silmäripsiin, koska olin lukenu että se ravitsee silmäripsiä, ja noh sitä meni mun silmään ja alko kirvelemään tosi paljon! Näin myös sumeasti joten pesin vaan äkkiä sen pois. Sen jälkeen näin vielä hetken sumeasti mutta se meni ohi. ÄLKÄÄ LAITTAKO OIKEESTI MITÄÄN OLIIVIÖLJYÄ LÄHELLEKKÄÄN SILMÄÄ!

      • Anonyymi

        tein tän ihan saman ja tää sama just kävi mulle kun olin lukenut että oliivi öljystä saa pidemmät ja paksummat ripset ja meni silmään, se kirveli ja näin sumeasti mutta meni ohi 🤣


    • Anonyymi

      Jos on rahaa meikkeihin niin luulis sitä rahaa olena silmämeikinpoistoaineeseen.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Kun hankitaan meikkejä, hankitaan samalla meikinpoistoaineet, ellei niitä ole ennestään. Ei maksa paljon.


    • Anonyymi

      Ite oon laittanu ripsiin öljyä jo pitkään. Joskus sitä saattaa mennä silmään ja saattaa mennä näkö sumeeks ja kirvellä. Tätä käy mulle viikottain ja silmiin ei oo tullu mitään ongelmia. Sumeus ja kirvely menee parissa minuutissa pois. Luin joskus myös netistä että saattaa näkö hetkeks sumeentuu ja joillakin kirvelee, mutta siitä ei oo mitään haittaa silmille ja se on normaalia.

    • Anonyymi

      Ostin silmämeikinpoistoainetta meikkiesittelijältä, korkealaatuista ja kallista. Lähtee parilla pyyhkäisyllä ripsiväri pois. Siitäpä tulinkin epäluuloiseksi ja kysyin esittelijältä, mitä ainesosia siinä on, mikä on se puhdistava aine, kun on noin tehokas. Ei kertonut, se on tosi ihmeellistä, minusta pelottavaa. Olisin heti kysynyt asiaa tyttäreltä, joka hallitsee kemian. Palaan Raision rypsiöljyyn, jota on aina kaapissa, on minullakin silmään mennyt joskus.

    • Anonyymi

      Öljyä käytetään pippurin kanssa juuri siitä syystä, että sitä on vaikeampi saada huuhdeltua silmästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1222
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      622
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe