Nettiyhteyden mokkulat ei taida toimia kunnolla, joten nyt kysyisin että minkälaisen tukiaseman/modemin kannattaisi hankkia perussurffailua varten, ja mitä maksaa? Mitä merkkiä ehdottaisitte ja mikähän mahtaa olla hinta? Tarvitaanko asentamiseen internet-tarjoajan apua, pystyykö sen tekemään itse, jos muuten hallitsee tietokoneen niksit.
Tukiasema vai mokkula?
Netittäjä
1160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eli jos on olemassa jo ADSL liittymä ja modeemi. Jos modeemissa ei ole wlania niin kannattaa ostaa wlan tukiasema. Sen verran vielä että jos PC:ssä ei ole wlania niin kannattaa ostaa. Samanmerkkiset wermeet. Esim itese ostin Buffalon wlan tukiaseman 49€ ja buffalon USB wlan sovittimen päytäkoneeseen. Asennus meni hujauksessa.
Myöskää läppärin liittäminen ei ollut vaikeaa. Verkolle nimi ja wep avain. Samat asetukset läppärille ja hyvin toimii. Helppoa kuin heinän teko.
Manuaalista yleensä selviää perusasetukset.