Mahtaakohan kukaan osata kertoa mistä saisin hintatietoa arabian astioilleni, minulla on Arabian Valkoinen maitokannu jossa on sininen kuvio, on ilmeisesti KEKRI sarjaa.
Kannattaako kannua edes myydä vai pistää visusti talteen hintaa kerryttään? :)
Kannattaako kannua edes myydä vai pistää visusti talteen hintaa kerryttään? :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tutkin vielä kannua ja leimaa, tätä kyseistä leimaa on käytetty vuosien 1964-1971 aikana. eli kannu on siis ilmeisesti siltä ajalta. Jos tästä nyt olisi vaikka hyötyä
Jos et ole vielä katsonut niin etsi huuto.netistä vastaavia.
Onhan niitäkin tullut selailtua jo kyllä, mutta kiitoksia vain.
myy pois jos jonkunkin kympin saat. Arabiakeräily on ohimenevä muotioikku-tehdastekoiset sarjatuotantokannut ei ole antiikkia- vaan kirpparitavaraa, näistä muotioikuista keräilykohteina on useita esimerkkejä. Esim myrkkylasi oli toistakymmentä vuotta sitten arvokasta, nyt sen hinta on murto-osa entisestä...esim aidon antiikinkeräily onkin jo toinen juttu.,siinä on oikeesti kyse arvotavarasta..