Hei!
Joko siellä maltalla tarkenee shortseissa ja t-paidassa päivällä?
Sää nyt
5
1251
Vastaukset
- .....
tänään: sateista ja pilvistä. Asteita just nyt "vain" 14. Sunnuntaille luvassa 18, maanantaille 22 ja tiistaille 24... siis JOS hyvä tuuri käy. Sää on aina epävakaa huhtikuussa, joten mistäs sitä tietää.. katsoppa ennusteita täältä :
www.maltaweather.com- sää näyttää hyvältä!!!
Ihanaa!! varasi tossa just eilen äkkilähdön ja mietiskelin et pakkaanko shortseja vai pitkiä housuja! Siis shortsejakin voi ottaa:)
Jos vielä viitsit heittää pari must do -juttua maltalla, siis jos asut siellä tai on kokemusta.
Olen niinkuin yksin lähdössä ja tekemistä tarvitsisi keksiä, ajattelin ainakin kiertää bussilla saarta ja katsastaa kaupunkeja.
Asustelen Sliemassa, minkälainen mesta mahtaa olla?
Kiitos etukäteen:) - ....
sää näyttää hyvältä!!! kirjoitti:
Ihanaa!! varasi tossa just eilen äkkilähdön ja mietiskelin et pakkaanko shortseja vai pitkiä housuja! Siis shortsejakin voi ottaa:)
Jos vielä viitsit heittää pari must do -juttua maltalla, siis jos asut siellä tai on kokemusta.
Olen niinkuin yksin lähdössä ja tekemistä tarvitsisi keksiä, ajattelin ainakin kiertää bussilla saarta ja katsastaa kaupunkeja.
Asustelen Sliemassa, minkälainen mesta mahtaa olla?
Kiitos etukäteen:)on mielestäni täys turistimesta, mutta tämä on siis vain "paikallisen" mielipide. Paljon hotelleja ja kauppoja ja baareja. Hintataso korkeanpi kuin muualla Maltalla. Busseilla paasee katevasti joka paikkaan ja halvalla. Norm lippu 47 c, esim: Sliema-Valletta. Vesibussilla pääsee kanssa Sliemasta, se hinnasta en tiedä, kun en ole sitä tarvinnut käyttää. Pitäisi kuitenkin olla halpa, sekin vaihtoehto.Noista must jutuista.. riippuu, mistä olet kiinnostunut. Jos historiasta, niin Malta on kyllä huippukohde sen suhteen. Kay ainakin Valletassa, Rabatissa ja Mdinassa. Bussiaikatauluja voit hakea täältä :
http://www.maltatransport.com/en/
Mukavaa lomaa!
- Projektityöläinen
Moi !
Joo, tuulista ja viileää on ollut viimepäivinä.
Ei kuulemma ole normaalia että tuulee monta päivää viikossa. Lämpötilat vaihtelee aika paljon.
Joinain päivinä 20 välillä 13. Muuttuu kyllä hyvin nopeasti kesäksi. Paikalliset sanoo, että kesä alkaa ihan yhtäkkiä nyt milloin tahansa.
Sliema on tavallaan Maltan liike-elämän keskus.
Onko se vain turisti mesta, on sitten mielipide kysymys.
Minun mielestäni Paceville, jossa itse asun on turistimesta, mutta eipä se ole paljon haitannut.
Maltalla on todella paljon historiallista nähtävää, ja kaikki on lähellä ( saari n. 40km x 20km ).
Julkkareilla pääsee helposti lähes joka kolkkaan.- vinkeistä
Huomenna lähdetään... luen tossa matkaoppaan lentomatkalla ja katsotaan minne matka vie... Jee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237