Hei!
Joko siellä maltalla tarkenee shortseissa ja t-paidassa päivällä?
Sää nyt
5
1245
Vastaukset
- .....
tänään: sateista ja pilvistä. Asteita just nyt "vain" 14. Sunnuntaille luvassa 18, maanantaille 22 ja tiistaille 24... siis JOS hyvä tuuri käy. Sää on aina epävakaa huhtikuussa, joten mistäs sitä tietää.. katsoppa ennusteita täältä :
www.maltaweather.com- sää näyttää hyvältä!!!
Ihanaa!! varasi tossa just eilen äkkilähdön ja mietiskelin et pakkaanko shortseja vai pitkiä housuja! Siis shortsejakin voi ottaa:)
Jos vielä viitsit heittää pari must do -juttua maltalla, siis jos asut siellä tai on kokemusta.
Olen niinkuin yksin lähdössä ja tekemistä tarvitsisi keksiä, ajattelin ainakin kiertää bussilla saarta ja katsastaa kaupunkeja.
Asustelen Sliemassa, minkälainen mesta mahtaa olla?
Kiitos etukäteen:) - ....
sää näyttää hyvältä!!! kirjoitti:
Ihanaa!! varasi tossa just eilen äkkilähdön ja mietiskelin et pakkaanko shortseja vai pitkiä housuja! Siis shortsejakin voi ottaa:)
Jos vielä viitsit heittää pari must do -juttua maltalla, siis jos asut siellä tai on kokemusta.
Olen niinkuin yksin lähdössä ja tekemistä tarvitsisi keksiä, ajattelin ainakin kiertää bussilla saarta ja katsastaa kaupunkeja.
Asustelen Sliemassa, minkälainen mesta mahtaa olla?
Kiitos etukäteen:)on mielestäni täys turistimesta, mutta tämä on siis vain "paikallisen" mielipide. Paljon hotelleja ja kauppoja ja baareja. Hintataso korkeanpi kuin muualla Maltalla. Busseilla paasee katevasti joka paikkaan ja halvalla. Norm lippu 47 c, esim: Sliema-Valletta. Vesibussilla pääsee kanssa Sliemasta, se hinnasta en tiedä, kun en ole sitä tarvinnut käyttää. Pitäisi kuitenkin olla halpa, sekin vaihtoehto.Noista must jutuista.. riippuu, mistä olet kiinnostunut. Jos historiasta, niin Malta on kyllä huippukohde sen suhteen. Kay ainakin Valletassa, Rabatissa ja Mdinassa. Bussiaikatauluja voit hakea täältä :
http://www.maltatransport.com/en/
Mukavaa lomaa!
- Projektityöläinen
Moi !
Joo, tuulista ja viileää on ollut viimepäivinä.
Ei kuulemma ole normaalia että tuulee monta päivää viikossa. Lämpötilat vaihtelee aika paljon.
Joinain päivinä 20 välillä 13. Muuttuu kyllä hyvin nopeasti kesäksi. Paikalliset sanoo, että kesä alkaa ihan yhtäkkiä nyt milloin tahansa.
Sliema on tavallaan Maltan liike-elämän keskus.
Onko se vain turisti mesta, on sitten mielipide kysymys.
Minun mielestäni Paceville, jossa itse asun on turistimesta, mutta eipä se ole paljon haitannut.
Maltalla on todella paljon historiallista nähtävää, ja kaikki on lähellä ( saari n. 40km x 20km ).
Julkkareilla pääsee helposti lähes joka kolkkaan.- vinkeistä
Huomenna lähdetään... luen tossa matkaoppaan lentomatkalla ja katsotaan minne matka vie... Jee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2659955K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1925684Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1665255PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *754901Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot73173Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe02540- 2122459
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122289Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3542032- 221758