apua!!

golden sandsboy

ensiksi onko kukaan lähössä niin aikaisin kuin 22.5 matkalle oli niin edullinen että oli pakko ostaa matka 325e vladislav hotelliin ja aamupalat sun muut:D:D mutta minkälainen meininki siellä on kun turisti rysä ei ole paikalla todella kuollutta vai?? onko kellään kokemusta ? kaikki tiedot hyviä help mee :)))

3

774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • subdub

      Moi! Muutama vuos sitte oli suurin piirtein tohon aikaan ja koko paikka oli yhtä rakennustyömaata ja muutama saksalainen turisti (ku niillä vissii koulussa joku loma noihin aikoihin?) Varnassa aina jtn menoa, mutta kultahietikko oli kyllä aika hiljanen. Plussana se, ettei tarvinu jonottaa yhteenkään ravintolaan ja joissain oli erikoistarjoilua ja pieniä alennuksia, kun porukkaa oli niin vähän. Tänä vuonna menossa vasta kesäkuun lopulla kun alkaa lämpenemäänkin. :)
      Hauskaa matkaa! Loma on aina loma.

      • ajankohdassa

        myös se, ettei oksennusta ole niin paljon
        kyseisessä hotellissa, joka sinänsä ei ole rakennuksena sen kummempi, tavallista "pahvitasoa", samaa voisi sanoa asiakkaitten tasosta, mutta ei ole sinun vikasi, jos tietämättäsi valitsit sen.
        ehkä viihdytkin, mistä sen voi kukaan tietää------


    • viime kesänä toukokuussa ol...

      ...mutta viime vuonne mentiin tuonne 31.5 ja silloin ainakin oli porukkaa jo ihan hyvin liikkeellä. Hotelleissa toki oli tyhjempää, mutta bilepaikoissa ja rannalla oli väkeä. Suomalaisia melko paljon, saksalaiset taisivat olla hyviä kakkosia =) En muista mitä "viralliset" säätiedot sanoivat mutta parvekemittari näytti olevan tapissaan. Eli ilmat olivat mahtavat lukuunottamatta yhtä pilvisempää päivää jolloin ripsi vähän vettäkin. Meidän porukka oli ainakin sitä mieltä että hyvään aikaan oltiin liikkeellä, ei ollut vielä järjetön tungos eikä tukahduttavan kuumaa. Kaikki putiikit olivat jo auki, sekä aktiviteetteja oli etenkin rannalla tarjolla vaikka kuinka. Aquapoliksessa oli tosin hiljaista, olisiko ollut jotain max. 50 ihmistä paikalla kun siellä yksi päivä vietettiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1710
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1304
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe